Արցախի հայերի բռնի տեղահանման արդյունքում ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված IDBank-ը ստեղծել է բանկային ծառայությունների արտոնյալ փաթեթ՝ նախատեսված հատուկ Արցախի հայրենակիցների համար։
Հաշվի առնելով այն փաստը, որ բռնի տեղահանման հետևանքով նրանք դժվարին մարտահրավերների առջև են կանգնած, իսկ Հայաստան գալուց հետո առաջնային ֆինանսական գործիքների անհրաժեշտություն են ունենալու, IDBank-ի թիմը ստեղծել է արտոնյալ փաթեթ՝ կազմված բանկային այն ծառայություններից, որոնք առաջին հերթին կհամապատասխանեն բռնի տեղահանված քաղաքացիների կարիքներին։
IDBank-ի վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանի խոսքով՝ Բանկի համար կարևոր էր ծանր պահին հայրենակիցներին սատարելու նաև առաջնային բանկային ծառայությունների մասով։
«Սա ամենափոքր բանն է, որ կարող ենք անել Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցների համար։ Հույս ունենք, որ կկարողանանք բավարարել նրանց առաջնային կարիքները՝ որոշ ծառայություններ տրամադրելով անվճար կամ արտոնություններով», – նշել է Մհեր Աբրահամյանը։
«Հայրենակից» փաթեթը ներառում է հետևյալ ծառայությունները․
- Visa Gold կամ MasterCard Gold քարտերից ցանկացածը՝ անվճար՝ առանց սպասարկման վճարի՝ երեք տարի ժամկետով,
- 0% կանխիկացում նշված քարտերից IDBank-ի կամ ԱրՔա համակարգի անդամ բոլոր բանկերի բանկոմատներով, ամսական մինչև 1 մլն դրամ,
- 50% զեղչ մեկ լրացուցիչ արժութային քարտի սպասարկման համար,
- Քարտերից ելքերի և մուտքերի մասին անվճար SMS-ծանուցումներ,
- Մինչև 19 մլն ՀՀ դրամ ավանդի ներդրման դեպքում 3 ամիս անց պայմանագիրը խզելիս կուտակված տոկոսների պահպանում,
- Անվճար պահատուփերի տրամադրում մինչև 30 օր ժամկետով,
- Դոլարային և ռուբլու հաշիվներին մինչև 19մլն ՀՀ դրամ առանց միջնորդավճարի մուտքագրելու և ելքագրելու հնարավորություն,
- Հաշիվների վերաբերյալ անվճար քաղվածքների և տեղեկանքների տրամադրում։
Փաթեթը տրամադրվում է այն հաճախորդներին, ովքեր ունեն Արցախի տարածաշրջանում տրամադրված անձնագիր (անձնագիրը տրված է 070-ի կողմից) կամ ում հաշվառման հասցեն Արցախի Հանրապետությունում է։ Փաթեթի միացումն ու սպասարկումն ամբողջովին անվճար է։ Փաթեթում ներառված ծառայությունները կարող են փոփոխվել և հարմարեցվել ըստ հաճախորդների կարիքների։
Մանրամասներին ծանոթանալու համար անհրաժեշտ է այցելել IDBank-ի պաշտոնական կայք, իսկ փաթեթին միանալ կարելի է՝ մոտենալով IDBank-ի մոտակա մասնաճյուղ։ Մասնաճյուղերի աշխատանքային ժամերին կարելի է ծանոթանալ՝ անցնելով հղումով։

2 Октябрь 2023 - 11:46 AMT
В связи с ситуацией, сложившейся в результате насильственного переселения армян Арцаха, IDBank создал льготный пакет банковских услуг, разработанный специально для наших соотечественников из Арцаха.
Учитывая факт, что наши соотечественники сталкиваются с тяжелыми проблемами в результате военных действий Азербайджана в Арцахе, и после переезда в Армению им потребуются базовые финансовые инструменты, команда IDBank-а создала привилегированный пакет, состоящий из банковских услуг, которые в первую очередь удовлетворят их финансовые потребности.
По словам председателя правления IDBank-а Мгера Абраамяна, Банку важно было поддержать соотечественников в трудное время, в том числе в плане оказания первичных банковских услуг.
«Это самое малое, что мы можем сделать для наших соотечественников, насильственно переселенных из Арцаха. Мы надеемся, что сможем удовлетворить их первоочередные потребности, предоставив некоторые услуги бесплатно или с льготами», – говорит Мгер Абрамян.
В пакет «Соотечественник» входят следующие услуги:
• любая карта Visa Gold или MasterCard Gold – бесплатно, без комиссии за обслуживание, сроком на три года,
• 0% комиссии за снятие наличных с указанных карт в банкоматах IDBank-а и всех банков-членов системы ArCa, до 1 млн драмов РА в месяц,
• скидка 50% на обслуживание одной дополнительной валютной карты,
• бесплатные SMS-уведомления о транзакциях по картам,
• в случае внесения вклада до 19 млн драмов РА, сохранение накопленных процентов при расторжении договора через 3 месяца,
• предоставление бесплатных сейфовых ячеек на срок до 30 дней,
• возможность пополнения и вывода до 19 млн драмов РА на долларовые и рублевые счета без комиссии,
• предоставление бесплатных выписок и справок по счетам.
Пакет предоставляется клиентам, имеющим паспорт, выданный в арцахском регионе (паспорт выдается по номеру 070) или чей адрес регистрации находится в Республике Арцах. Подключение и обслуживание пакета совершенно бесплатно. Входящие в пакет услуги могут быть изменены и адаптированы в соответствии с потребностями клиентов.
Для ознакомления с подробностями необходимо посетить официальный сайт IDBank-а, а присоединиться к пакету можно, обратившись в ближайший филиал IDBank-а. С графиком работы филиалов можно ознакомиться, пройдя по ссылке.