30 Ապրիլ 2009 - 13:05 AMT
Հայաստանում «INFO.AM» նախագծի շրջանակներում «Մաստեր» Միջազգային ինտեգրման աջակցության Կենտրոնի կողմից անցկացվել են մարքեթինգային հետազոտություններ: Պարզվել է, որ հայկական ընկերությունների ավելի քան 40% ընդհանրապես պատկերացում չունեն այն մասին, թե ինչպիսի հնարավորություններ է ընձեռում ինտերնետը եւ ինչպես կարող է օգտագործվել, հաղորդվում է «INFO.AM»-ի մամլո տեսության մեջ: «Հիմնական խնդիրը կայանում է նրանում, որ այն ընկերությունները, որոնք ունեն իրենց կայքը, նրանցից 15%-ից քիչ ավելին է մշտապես հետեւում դրանց թարմացմանը: Մնացած 85% զանազան պատճառներով չեն կարող իրենց դա թույլ տալ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
«INFO.AM»-ի հիմնական նպատակն է` ինտերնետի գլոբալ ցանցում հայկական ընկերությունների գործունեության առավելապես լիարժեք արտացոլումը: Այդ նպատակի համար «INFO.AM»-ը բիզնես-միջավայրի բարելավման կառավարական ծրագրի շրջանակներում անվճար մրցութային հիմքով պատրաստում եւ ինտերնետում տեղակայում է ՀՀ ընկերությունների վեբ-կայքերը: Ներկա պահին նախագծին մասնակցում է ավելի քան 100 կազմակերպություն:

В Армении Центром содействия международной Интеграции «Мастер» (ЦСМИ «Мастер») в рамках проекта «INFO.AM» были проведены маркетинговые исследования. Выяснилось, что более 70% армянских компаний не имеют своего представительства в Глобальной сети. Руководство более 40% из них вообще не имеют представления о том, какие возможности предоставляет интернет и как может быть использован, сообщается в пресс-релизе «INFO.AM». «Основная проблема заключается также и в том, что среди тех компаний, которые имеют свои сайты, только чуть более 15% постоянно следят за их обновлением. Остальные 85% не могут себе этого позволить по различным причинам», – говорится в сообщении.
Основной целью проекта “INFO.AM” является максимально полноценное отображение деятельности армянских компаний в глобальной сети интернет. Для достижения этой цели «INFO.AM», в рамках правительственной программы по улучшению бизнес-среды, на бесплатной конкурсной основе изготавливает и размещает в интернете веб-сайты компаний-резидентов РА. На данный момент в проекте участвует уже более 100 организаций.