Հայաստանի Կենտրոնական բանկը վերավարկանշել «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ն` ընկերությանը շնորհելով «Բ» վարկանիշ:
Նախորդ վարկանիշը եղել է «Բ-»:
Ինչպես հաղորդում է ԿԲ մամլո ծառայությունը, վերավարկանշվել են նաեւ «Օնիքս ԳԸ» ՓԲԸ-ն (Գ -), «Կարկոմավտո» ՍՊԸ-ին (Բ -), «Մուրան» ՍՊԸ-ն (Գ+) եւ «Արարատցեմենտ» ՓԲԸ-ն (Գ+):
ԿԲ չի վերավարկանշել «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ն (Գ+-ից Բ-), «Երեւանի թռչնաբուծական ֆաբրիկա» ԲԲԸ-ն (Դ+ից Գ+), «Զովք գործարան» ՀՁ ԲԲԸ-ն (Դ+ից Գ -), «Ռոյալ Արմենիա» ՀՁ ՍՊԸ-ն (Դ+ -ից Գ -) եւ «Արմենիան մոլիբդեն փրոդաքշն» ՍՊԸ-ն (Բ-ից Բ +):
ԿԲ դադարեցրել է «Միլլ ԱԳ» ՓԲԸ-ի վարկանշումը (վերջին վարկանիշը` Գ -), քանի որ վերջինս չէր ապահովել վարկանշման պայմանների համաձայն անհրաժեշտ 100 մլն դրամ նվազագույն շրջանառությունը:

Центральный банк Армении переутвердил рейтинг ЗАО «АрмРосгазпром», присвоив компании рейтинг B. Предыдущий рейтинг компании был (В-).
Как сообщает пресс-служба ЦБ, переутверждены также рейтинги ЗАО «Оникс ГК» (C-), ООО «Каркомавто» (B-), ООО «Муран» (C+) и ЗАО «Араратцемент» (C+).
В «немилость» к ЦБ попали такие компании, как ЗАО «Электрические сети Армении» (с B- до C+), OАO «Ереванская птицефабрика» (с C+ до D+), ОАО СП «Зовк» (с C- до D+), ООО СП «Роял Армения» (с C- до D+) и ООО «Армениан молибден продакшн» (с B+ до B).
ЦБ также прекратил рейтингование ЗАО «Милл АГ» (последний рейтинг – C-), поскольку последнее не обеспечило необходимый для рейтингования минимальный оборот в 100 млн драмов.