20 Նոյեմբեր 2023 - 11:29 AMT
Ներդրումային ոլորտը Հայաստանում նոր, բայց դինամիկ զարգացողներից է, ուստի հայաստանյան լիցենզավորված Apricot Capital ներդրումային ընկերության առաջնային նպատակներից է մշակել և առաջարկել այնպիսի ներդրումային գործիքներ, որոնք կլինեն պարզ և հասանելի բոլորին։ Ընկերությունը շարունակում է կիրառել նորարար, թվային ու առաջադեմ լուծումներ և մշտապես ծրագրային բարելավումներ է կատարում կայքում և բջջային հավելվածում՝ առավել պարզ, արագ և հարմարավետ դարձնելով դրանց օգտագործումը։ Վերջերս Apricot Capital-ում ներդրվել է առցանց հաշիվների բացման ընթացակարգ։ Այսուհետ, գրասենյակ այցելելու, ձևաթղթեր լրացնելու փոխարեն, հաշվի ստեղծման ողջ գործընթացը հնարավոր է իրականացնել առցանց տարբերակով։ Այժմ կայքում ընդամենը մի քանի պարզ և հաջորդական քայլերի միջոցով, ավտոմատ կերպով ՀՀ ռեզիդենտ և ոչ ռեզիդենտ ֆիզիկական և իրավաբանական անձինք կարող են ունենալ իրենց բրոքերային հաշիվը։
Մուտք գործելով Apricot Capital կայք՝ անհրաժեշտ է սեղմել «Բացել հաշիվ» կոճակը, լրացնել պահանջվող անձնական տվյալները, որից հետո նշված էլեկտրոնային հասցեին ուղարկվում է հաստատման հղումը՝ գրանցումը շարունակելու համար։ Հղումն ակտիվացնելուց հետո անհրաժեշտ է ներբեռնել մի քանի փաստաթղթեր, լրացնել տվյալները և անցնել հաջորդ փուլին՝ նույնականացմանը (liveness check), որի միջոցով հաստատվում է անձի ինքնությունը։ Նույնականացում անցնելուց հետո հաճախորդը հաստատում է իր որոշումը «Համաձայն եմ» կոճակի միջոցով, որից հետո ընկերությունը իրականացնում է «Ճանաչել հաճախորդին» ընթացակարգերը (KYC)։ Արդյունքում հաշիվը հաստատվում է և հաճախորդը իր էլեկտրոնային հասցեին ստանում է ստորագրված պայմանագիրն ու հավելվածի գործիքներից օգտվելու համար բոլոր թույլտվությունները։ Այդ պահից սկսած անձը՝ հանդիսանում է Apricot Capital-ի օգտատեր, նրան տրամադրվում է եզակի օգտանուն և գաղտնաբառ՝ թույլ տալով մուտք գործել նորաստեղծ հաշիվ և գործարքներ իրականացնել հավելվածի միջոցով։ Apricot Capital-ի փորձառու մասնագետները լիովին վերահսկում են հաշվի բացման գործընթացը. ցանկացած խնդրի կամ հարցի դեպքում պատրաստ են արագ արձագանքելու և ապահովելու գրանցման անխափան ընթացքը։
Հաշվի առնելով ներդրումային փորձառություն ձեռք բերելու նկատմամբ օրեցօր աճող հետաքրքրությունը, պոտենցիալ հաճախորդների կարծիքներն ու առաջարկները` ընկերությունը որոշում է կայացրել իջեցնել նաև հաշվի ստեղծման համար նախատեսված նվազագույն սահմանաչափը՝ 500,000 դրամից դարձնելով 100,000 դրամ։ Համաձայն Apricot Capital-ի փորձագետների վերլուծությունների՝ ներդրողի համար սա մինիմալ և օպտիմալ սահամանչափն է, որը կարող է ձևավորվել խնայողությունների արդյունքում և թույլ է տալիս արդյունավետ բաշխել եկամուտներն ու ստեղծել դիվերսիֆիկացված պորտֆել։
Այս պարզեցված ընթացակարգի միջոցով Apricot Capital-ն անհատին, բիզնեսին հնարավորություն է տալիս արդյունավետ և շատ պարզ քայլերի կիրառման միջոցով գործարքներ իրականացնել՝ դրանով իսկ նպաստելով ֆինանսական աճին և հաջողություններին:
Apricot Capital-ը Հայաստանում 2022 թվականին գրանցված և լիցենզավորված ներդրումային ընկերություն է, որը ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց տրամադրում է համապարփակ ֆինանսական ծառայություններ՝ ներառելով բրոքեր-դիլերային, ակտիվների կառավարման և խորհրդատվական ծառայություններ: Թիմը բաղկացած է ֆինանսական համակարգում մեծ գիտելիքներ և փորձ ունեցող լավագույն մասնագետներից։ Կենտրոնանալով նորարարության և հաճախորդամետ լուծումների վրա՝ Apricot Capital-ը շարունակում է սահմանել ոլորտի չափանիշները և ներկայանալ որպես՝ Հայաստանում ներդրումային գործիքներ և արդյունավետ հարթակ տրամադրող ընկերություն։

Apricot Capital has reduced the minimum limit for opening an account from AMD 500,000 to AMD 100,000, the company said on Monday, November 20.
The investment field in Armenia is relatively new but it is experiencing dynamic growth. Therefore, one of the primary objectives of the Armenian-licensed investment company Apricot Capital is to develop and provide investment tools that are simple and accessible to everyone. The company continues to employ innovative, digital, and advanced solutions, consistently implementing software improvements to enhance the website and mobile application. These enhancements aim to simplify, expedite, and enhance the overall user experience.
Recently, Apricot Capital introduced an online account opening procedure. Instead of visiting the office and filling out forms, the entire process of creating an account can be done online. Now, through a few simple and sequential steps on the website, residents, non-residents, and legal entities in the Republic of Armenia (RA) can automatically have their brokerage account.
“Upon accessing the Apricot Capital website, proceed by selecting the "Open account" button and fill the required personal data”.
A confirmation link is then sent to the provided email address. Click on the link to continue the registration process. After activating the link, download several documents, fill in the data, and proceed to the next stage – the identification (liveness check), which confirms the person's identity. After identification, customers confirm their decision by clicking the "I agree" button, following which the company proceeds with Know Your Customer (KYC) procedures. As a result, the account is confirmed, and the client receives the signed contract along with all the necessary permissions to use the application's tools sent to their email address.
Since then, the individual, who is a user at Apricot Capital, is provided with a unique username and password, enabling them to access the newly created account and conduct transactions through the app. Experienced specialists of Apricot Capital fully control the account opening process. In case of any problem or question, they are ready to respond quickly and ensure a smooth registration process.
Considering the increasing interest in gaining investment experience and taking into account the opinions and suggestions of potential clients, the company has decided to reduce the minimum limit for account creation from 500,000 AMDto 100,000 AMD. According to the analyses by Apricot Capital experts, this represents the minimum and optimal ratio for investors. It can be achieved through savings, enabling the effective distribution of income and the creation of a diversified portfolio. Through this simplified procedure, Apricot Capital enables individuals and businesses to transact efficiently with very simple steps, thereby contributing to financial growth and success.