Բանկերն ուզում են աշխատել վճարունակ հաճախորդների հետ, երեքշաբթի օրը Երեւանում լրագրողներին հաղորդել է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը: «Այսօր բանկերն ուզում են աշխատել առողջ հաճախորդների հետ»,- ասել է նա:
Կենտրոնական բանկի նախագահի խոսքերով, եթե բանկերը սկսեն այն հաճախորդների վարկերի ձեւակերպումը, որոնք նախկինում խնդիրներ են ունեցել, արդյունքում կհայտնվեն շատ բարդ իրադրությունում: «Դա կհանգեցնի այդ վարկերի դուրսգրման հետաձգմանը»,- ասել է նա:
Դրա հետ կապված նա ավելացրեց, որ Կենտրոնական բանկը չի խառնվում կոմբանկերի վարկային քաղաքականությանը: «Միջազգային փորձը ցույց է տալիս, որ նմանատիպ միջամտություններն անհիմն են»,- ավելացրել է նա:

5 Май 2009 - 16:08 AMT
Банки хотят работать с платежеспособными клиентами, сообщил журналистам председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян во вторник в Ереване. «Сегодня банки хотят работать с так называемыми здоровыми клиентами», – сказал он.
По словам главы Центробанка, если банки начнут переоформление кредитов тех клиентов, которые в прошлом имели проблемы, в результате они окажутся в очень сложном положении. «Это приведет к отсрочке списания этих кредитов», – сказал он.
В связи с этим Джавадян добавил, что Центробанк не вмешивается в кредитную политику комбанков. «Международный опыт показывает, что подобного рода вмешательства необоснованы», – добавил он.