7 Մայիս 2009 - 12:33 AMT
Կենտրոնական բանկի նախագահը ժամանել է Գերմանիա մասնակցելու Գերմանահայկական հիմնադրամի դիտորդ խորհրդի հերթական նիստին
Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանն այսօր մեկնել է Ֆրանկֆուրտ, որպեսզի մայիսի 7-8-ը մասնակցի Գերմանահայկական հիմնադրամի դիտորդ խորհրդի հերթական նիստին: Այդ մասին հաղորդում է ԿԲ մամլո ծառայությանը:
Հաղորդագրության համաձայն, նիստի ժամանակ քննարկվելու են փոքր եւ միջին ձեռնարկությունների վարկային ծրագրերի աջակցության, բնակարանային շուկայի կայուն զարգացման եւ վերականգնվող էներգետիկայի զարգացման հարցերը:
Այդ ծրագրերի շրջանակներում գերմանական KfW բանկի հետ բանակցություններ են վարվելու նոր միջոցներ ներգրավելու վերաբերյալ:
Գերմանահայկական ֆոնդը (ԳՀՖ) ստեղծվել է 1998-ին Հայաստանի եւ Գերմանիայի կառավարությունների կողմից Հայաստանի փոքր բիզնեսի աջակցության համար ֆինանսական համաձայնության հիման վրա:

Председатель Центрального Банка Армении Артур Джавадян отбыл сегодня во Франкфурт, чтобы принять участие в очередном заседании наблюдательской группы Немецко-армянского фонда, которое пройдет с 7 по 8 мая. Об этом сообщает пресс-служба Центробанка.
Согласно сообщению, в ходе заседания будут обсуждены вопросы, связанные с кредитными программами содействия малому и среднему предпринимательству, стабильного развития рынка жилья и развития возобновляемой энергетики.
В рамках планируемых программ будут проведены переговоры с немецким банком KfW о привлечении новых средств.
Немецко-армянский фонд (НАФ) был учрежден в 1998 году правительствами республики Армения и Германии на основе соглашения о финансовом сотрудничестве для поддержки малого бизнеса Армении.