19 Մարտ 2024 - 09:31 AMT
IDBank–ը տեղեկացնում է, որ «Միր» (МИР) քարտային համակարգի օպերատորի նկատմամբ կիրառված սահմանափակումներով պայմանավորված՝ Հայաստանի տարածքում «Միր» քարտերի լիարժեք աշխատանքը բանկի POS-տերմինալներում և բանկոմատներում հնարավոր չի լինի ապահովել։
Տեղեկացվում է, որ մարտի 30-ից սկսած՝ IDBank-ը դադարեցնում է «Միր» վճարային քարտերի սպասարկումը։ Դա նշանակում է, որ այն վաճառակետերում, որտեղ տեղադրված են IDBank-ի POS/vPOS տերմինալները, «Միր» քարտերով վճարում հնարավոր չի լինի կատարել։ «Միր» քարտերից հնարավոր չի լինի նաև գումար կանխիկացնել IDBank-ի բանկոմատներում։
«Հայցում ենք Ձեր ներողամտությունը պատճառված անհարմարության համար։ IDBank-ի գործող քարտատեսակներին և դրանց լայն հնարավորություններին կարելի է ծանոթանալ կայքում»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

В связи с ограничениями, наложенными на оператора карточной системы МИР, невозможно обеспечить полноценную работу карт МИР на наших POS-терминалах и банкоматной сети на территории Армении. С учетом этого с 30 марта 2024 года IDBank приостанавливает обслуживание карт системы МИР.
Это означает, что в торговых точках, где установлены POS/vPOS-терминалы IDBank, невозможно будет совершать платежи по картам МИР. Обналичивание с карт МИР через банкоматы IDBank также будет невозможно.
«Приносим извинения за причиненные неудобства. Ознакомиться с картами IDBank-а и их широкими возможностями можно, перейдя по ссылке», – говорится в сообщении банка.