Ընթացիկ տարվա ապրիլ ամսվա ընթացքում «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ի փաստացի գազասպառող բաժանորդների թիվն ավելացել է 1024-ով: Այդ մասին հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Ըստ հաղորդագրության, 2009 թվականի մայիսի 1-ի դրությամբ հանրապետության գազահամակարգին է միացված 579577 բաժանորդ:
«ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ն ստեղծվել է 1997թ.: «Գազպրոմ» ԲԲԸ-ի բաժնեմասը ընկերության կանոնադրական կապիտալում 80 տոկոս է, Հայաստանի կառավարության բաժնեմասը` 20 տոկոս: Ընկերությունը ռուսական բնական գազը Հայաստանի ներքին շուկա առաքելու եւ այնտեղ ապառելու մենաշնորհային իրավունք ունի: Գազը Հայաստան է առաքվում Վրաստանի տարածքով:

8 Май 2009 - 09:17 AMT
В апреле текущего года число реальных газопотребителей ЗАО ”АрмРосгазпром” увеличилось на 1024. Об этом сообщает пресс-служба компании.
Согласно сообщению, по состоянию на 1-ое мая 2009 года к газовой сети республики подключено 579577 абонентов.
ЗАО ”АрмРосгазпром” создана в 1997 году. Доля ОАО «Газпром» в уставном капитале компании составляет 80%, доля правительства Армении – 20%. Компания обладает монопольным правом на поставку и распределение российского природного газа на внутреннем рынке Армении. Газ в Армению поступает транзитом через Грузию.