11 Մայիս 2009 - 12:10 AMT
«ԷՅ-Ի-ՋԻ ՍԵՐՎԻՍ» ընկերությունը, որը հանրապետության տարածքում գազամատակարարման ներտնային համակարգում տեխնիկական ծառայություն է իրականացնում, 2009-ի առաջին եռամսյակում կատարել է 296 741 ստուգիչ այց, հաղորդում է «ՀայՌուսԳազարդի» մամլո ծառայությունը:
Հաղորդագրության համաձայն, տեխնիկական սպասարկում իրականացվել է 265097 բնակարաններում, ինչը կազմում է նախատեսված քանակության 61.4 տոկոսը: Միեւնույն ժամանակ 38 032 բաժանորդ չի սպասարկվել փակ դռների պատճառով: Հայտնաբերված խախտումների վերաբերյալ կազմվել են 63 159 համապատասխան ակտեր:
«ՀայՌուսԳազարդի» ՓԲԸ-ը ստեղծվել է 1997-ին: «Գազարդ» ԲԲԸ-ի բաժինը ընկերության կանոնադրական կապիտալում կազմում է 80 տոկոս, Հայաստանի կառավարության բաժինը` 20 տոկոս: Ընկերությունը ռուսական բնական գազի առաքման եւ տեղաբաշխման մենիշխան է Հայաստանի ներքին շուկայում: Հայաստան գազ ներմուծվում է Վրաստանի տարածքով:

Компания “ЭЙ-И-ДЖИ СЕРВИС”, осуществляющая техническое обслуживание внутридомовых систем газоснабжения на территории республики, в первом квартале 2009 года совершила 296741 проверочный визит, сообщает пресс-служба «АрмРосГазпром».
Согласно сообщению, техническое обслуживание проведено в квартирах 265097 абонентов, что составляет 91,4 % от запланированного количества. В то же время, 38032 абонента не были обслужены по причине закрытых дверей. В результате выявленных нарушений по отношению к 63159 абонентам были составлены соответствующие акты.
ЗАО ”АрмРосгазпром” создана в 1997 году. Доля ОАО «Газпром» в уставном капитале компании составляет 80%, доля правительства Армении – 20%. Компания обладает монопольным правом на поставку и распределение российского природного газа на внутреннем рынке Армении. Газ в Армению поступает транзитом через Грузию.