13 Մայիս 2024 - 06:55 AMT
2024 թվականի մայիսի 13-ին IDBank-ը հրապարակային առաջարկի միջոցով թողարկել է AMANLBB2PER9 տարբերակիչ ծածկագրով անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսեր՝ հետևյալ պայմաններով․
– Ընդհանուր ծավալը – 5 մլն ԱՄՆ դոլար
– Արժեկտրոնային տարեկան եկամտաբերությունը – 4.75 %
– Շրջանառության ժամկետը – 39 ամիս
– Արժեկտրոնի վճարում – եռամսյա պարբերականությամբ
– Մարման ամսաթիվ – 13-ը օգոստոսի 2027թ․
Պարտատոմսերը տեղաբաշխվելու են 2024-ի մայիսի 13-ից մինչև 2024 թվականի հուլիսի 12-ը ներառյալ։ Սա IDBank-ի դոլարային պարտատոմսերի հոբելյանական 25-րդ թողարկումն է։
Պարտատոմսերը հնարավոր է հեշտությամբ ձեռք բերել նաև առցանց տարբերակով՝ մի քանի հպումով, առանց Բանկի մասնաճյուղ այցելելու։ Ընդամենը IDBanking.am առցանց հարթակում պետք է մուտք գործել «Արժեթղթեր» բաժին, ընտրել պարտատոմսերի տեսակը և քանակը և կատարել գնում։
Պարտատոմսերի մասին ամբողջական տեղեկատվությունը հասանելի կլինի Idram&IDBank հավելվածում դրանք ձեռք բերելուց անմիջապես հետո․ «Բանկինգ» բաժնի «Պարտատոմսեր» ենթաբաժնում ներկայացված է պարտատոմսերի տարբերակիչ ծածկագիրը, քանակը, անվանական արժեքը, տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը, արժեկտրոնի վճարման օրը և պարտատոմսերի մարման օրը։
Պարտատոմսերի վերաբերյալ ամբողջ տեղեկատվությունը կարելի է տեսնել կայքում։
Պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական բանկում ՀՀ ԿԲ նախագահի 18 հոկտեմբերի 2023թ. թիվ 1/520 Ա որոշմամբ հաստատված ծրագրային ազդագրի շրջանակում։ Ծրագրային ազդագրի, դրա լրացման էլեկտրոնային տարբերակներին և սույն թողարկման հիմնական պայմաններին կարելի է ծանոթանալ IDBank-ի պաշտոնական կայքում:

13 Май 2024 - 09:19 AMT
13 мая 2024 года IDBank разместил именные купонные облигации под аббревиатурой AMANLBB2PER9 посредством публичного размещения на следующих условиях:
• Общий объем – 5 миллионов долларов
• Годовая процентная ставка – 4,75%
• Срок обращения облигаций – 39 месяцев
• Облигации будут выплачиваться ежеквартально
• Срок погашения – 13 августа 2027г.
Облигации будут размещены с 13 мая 2024 года по 12 июля 2024 года включительно. Это 25-й юбилейный выпуск долларовых облигаций IDBank.
После размещения будет осуществлен листинг облигаций в ОАО «Армянская фондовая биржа», и облигации будут котироваться посредством создателя рынка (Marketmaker). Облигации можно легко приобрести онлайн, сделав несколько кликов, не посещая банк. Просто нужно зайти в раздел «Ценные бумаги» на онлайн-платформе IDBanking.am, выбрать тип и количество облигаций и оформить покупку.
Программный проспект облигаций зарегистрирован ЦБ РА, решением Председателя ЦБ РА N1/520 А 18-ого октября 2022 года. Электронные версии проспекта программы, ее заполнение и основные условия выпуска можно найти на официальном сайте IDBank-а.