«Հազարամյակի մարտահրավերներ – Հայաստան» հիմնադրամ «Ամերիաբանկին» տրամադրել է գյուղատնտեսության ֆինանսավորման վարկեր, հաղորդում է բանկի մարկետինգի բաժինը:
Հիմնադրամը նպատակ ունի աջակցելու գյուղական տնտեսությունների զարգացմանը` գյուղատնտեսությանն ուղղակիորեն առնչվող ցանկացած գործունեություն ֆինանսավորելու եւ գյուղատնտեսության կարեւորագույն խնդիրների ուղղությամբ անհրաժեշտ գիտելիքներ տրամադրելու միջոցով:
Վարկերից կարող են օգտվել Հայաստանի բոլոր մարզերը, բացառությամբ Գեղարքունիքի եւ Տավուշի մարզերի,որոնք ներգրավված են «Հազարամյակի մարտահրավերներ – Հայաստան» հիմնադրամի «Գյուղական ճանապարհների վերականգնում» ծրագրի մեջ:
Վարկերը տրամադրվում են 300 հազ. դրամից մինչեւ 10.5 մլն դրամի չափով, 2-7 տարի մարման ժամկետով, տարեկան մինչեւ 12% տոկոսադրույքով:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն ներդրումային բանկ է, որն իրականացնում է կորպորատիվ, ներդրումային եւ սահմանափակ մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ: «Ամերիաբանկի» ռազմավարական գործընկերն է «ՏրոյկաԴիալոգ» խումբը` Ռուսաստանի ամենամեծ ներդրումային բանկային ընկերություններից մեկը:

11 Май 2009 - 17:04 AMT
Фонд «Вызовы тысячелетия – Армения» предоставил «Америабанку» кредиты для финансирования сельского хозяйства, сообщает отдел маркетинга банка.
Основной целью Фонда является содействие сельскому хозяйству Армении, а также финансирование непосредственно связанной с сельским хозяйством деятельности и предоставление необходимых знаний для решения самых актуальных проблем в сфере сельского хозяйства.
Кредитом могут воспользоваться все области Армении, за исключением Гегаркуника и Тавуша, которые вовлечены в программу Фонда «Восстановление сельских дорог».
Кредиты будут предоставляться в размере от 300 000 драмов до 10.5 млн. драмов, со сроком на от 2 до 7 лет с годовой процентной ставкой до 12%.
ЗАО “Америабанк” является инвестиционным банком, предлагающим корпоративные, инвестиционные и некоторые розничные услуги в виде комплексного пакета. Стратегическим партнером ЗАО “Америабанк” является группа компаний “Тройка Диалог” – одна из крупнейших инвестиционно-банковских компаний в России.