ԲՏԱ Բանկ ՓԲԸ-ն հայտարարում է MasterCard միջազգային պլաստիկ քարտերի թողարկման մասին, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Ինչպես նշվում է հաղորդագրության մեջ, Բանկը տրամադրում է հետեւյալ MasterCard պլաստիկ քարտերը` Cirrus/Maestro, MasterCard Standard, MasterCard Gold, MasterCard Business:
«Գոլդ» քարտի տարեկան սպասարկման վարձը կազմում է 30 հազար դրամ, 20 հազար դրամ` «Business» քարտի համար, 8 հազար դրամ «Standard» եւ 3 հազար դրամ «Maestro» քարտերի համար:
Քարտերի հաստատված սակագներին համապատասխան «Gold», «Standart», «Business» եւ «Maestro» քարտերի կանխիկացման դեպքում «ԲՏԱ Բանկի» բանկոմատներում հաստատված է կանխիկացվող գումարի 0.3 տոկոս պահում:
Մայիսի 1-ից օգոստոսի 1-ը Բանկն ակցիա է հայտարարում` MasterCard միջազգային քարտերի առաջին տարվա սպասարկման վճարի 50% զեղչ:
«ԲՏԱ Բանկ» ՓԲԸ-ն Ղազախստանի խոշորագույն բանկի` «ԲՏԱ Բանկ» ԲԸ-ի ռազմավարական գործընկերն է, որն ունի 48.8 տոկոս բաժնետոմսեր հայկական «ԲՏԱ Բանկի» սահմանադիր կապիտալում:
11.05.2009 դրությամբ «ԲՏԱ Բանկ» ՓԲԸ-ի ընդհանուր կապիտալը 5.399.528 հազար դրամ է, պահոցները` 9.307.639 հազար դրամ, պարտականությունները` 3.908.111 հազար դրամ:
«ԲՏԱ Բանկ» ԲԸ-ը Ղազախստանի համակարգ ստեղծող բանկն է, ԱՊՀ երկրներում բանկային ցանց ստեղծելու առաջատարը: Նրա գործընկեր-բանկերի ցանցն ընդգրկում է Ռուսաստանը, Ուկրաինան, Բելոռուսը, Վրաստանը, Հայաստանը, Ղրղզստանը եւ Թուրքիան: «ԲՏԱ Բանկ» ԲԸ-ի ներկայացուցչություններն աշխատում են Ռուսաստանում, Ուկրաինայում, Չինաստանում եւ ԱՄԷ-ում:

ЗАО БТА Банк объявляет о выпуске международных пластиковых карт MasterCard, сообщает пресс-служба банка.
Как отмечается в сообщении, Банк предоставляет следующие пластиковые карты MasterCard: Cirrus/Maestro, MasterCard Standard, MasterCard Gold, MasterCard Business.
Плата за годовое обслуживание составляет 30 тыс. драмов для карт “Gold”, 20 тыс. драмов – “Business”, 8 тыс. драмов – “Standard” и 3 тыс. драмов – “Maestro”.
В соответствие с установленными тарифами по картам, при обналичивании карт “Gold”, “Standard”, “Business” и “Maestro” в банкоматах “БТА Банк” установлена комиссия в размере 0,3% от обналичиваемой суммы.
С 1-го мая до 1-го августа Банк объявляет акцию – 50% скидки на годовое обслуживание MasterCard за первый год.
ЗАО «БТА Банк» – стратегический партнер крупнейшего банка Казахстана – АО “БТА Банк”, который владеет 48,8% акций в уставном капитале армянского “БТА Банка”.
По состоянию на 11.05. 2009 года: общий капитал ЗАО «БТА Банк» – 5.399.528 тыс. драмов, активы – 9.307.639 тыс. драмов, обязательства 3.908.111 тыс. драмов.
АО «БТА Банк» — системообразующий банк Казахстана, лидер по созданию банковской сети в странах СНГ. Сеть его банков-партнеров охватывает Россию, Украину, Беларусь, Грузию, Армению, Кыргызстан и Турцию. Представительства АО «БТА Банк» работают в России, Украине, Китае и ОАЭ.