ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) Մերձավոր Արեւելքի եւ Կենտրոնական Ասիայի վարչության տնօրենի տեղակալ Ռաթնա Սահային: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ կառավարության մամլո ծառայությունը: Հանդիպմանը ներկա են եղել նաեւ ԱՄՀ-ի հայաստանյան ներկայացուցիչ Նինկե Օմեսը եւ Հայաստանի գծով առաքելության ղեկավար Մարկ Լյուիսը:
Գոհունակություն հայտնելով ԱՄՀ-ի հետ մեր երկրի համագործակցության մակարդակից, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը համառոտ ներկայացրել է Հայաստանի տնտեսության զարգացման ընթացքը, ներկա իրավիճակն ու ճգնաժամի հետեւանքների հաղթահարմանն ուղղված քայլերը` ընդգծելով, որ կառավարության հիմնական նպատակն է տնտեսական աճի խթանմանն ուղղված միջոցառումների իրականացումը:
Տիկին Ռաթնա Սահայը, իր հերթին հավաստիացրել է, որ ԱՄՀ-ն եւս կարեւորում է Հայաստանի հետ համագործակցությունը եւ պատրաստակամ է ստեղծված դժվարին պայմաններում հնարավորինս օժանդակել երկրի առջեւ ծառացած խնդիրների լուծմանը:

13 Май 2009 - 11:06 AMT
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял заместителя директора управления Ближнего Востока и Центральной Азии Международного валютного фонда (МВФ) Ратну Сахай. Об этом сообщает пресс-служба правительства. На встрече также присутствовали представитель МВФ в Армении Нинке Омес и руководитель миссии МВФ по линии Армении Марк Льюис.
Выразив удовлетворение уровнем сотрудничества Армении с МВФ, Тигран Саркисян кратко представил ход развития экономики Армении, ее нынешнее состояние и шаги, направленные на преодоление последствий кризиса, подчеркнув, что основной целью правительства является осуществление мероприятий, направленных на стимулирование экономического роста.
Ратна Сахай в свою очередь заверила, что МВФ также придает важное значение сотрудничеству с Арменией и готов в сложившихся трудных условиях по возможности содействовать решению проблем, стоящих перед страной.