26 Օգոստոս 2024 - 08:12 AMT
Idram Junior հավելվածն արդեն ավելի հետաքրքիր է․ հենց հավելվածում կարելի է խաղալ ֆինանսական գրագիտության խաղ։ Ավելին, այդ խաղի միջոցով կարելի է պատրաստվել Junius ֆինանսական կրթության մրցույթին, որը կազմակերպվել է Idram Junior ֆինանսական հավելվածի և Կորիզ կրթական ծրագրի կողմից։
Թե Junius խաղը, թե մրցույթը ստեղծված են՝ բարելավելու երեխաների գիտելիքները ֆինանսական ոլորտում։ Մրցույթին պատրաստվելու համար պետք է ներբեռնել Idram Junior ֆինանսական հավելվածը՝ նախատեսված հատուկ երեխաների ու պատանիների համար, գրանցվել ծնողի թույլտվությամբ և խաղալ Junius խաղն անմիջապես հավելվածում, հավաքել գիտելիքներ ու մասնակցել ամփոփիչ մրցույթին։
Իդրամ ընկերության Հաղորդակցման և ԿՍՊ ստորաբաժանման ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով՝ «Junius» խաղը և մրցույթը կօգնի պատանիներին պատրաստվել նավարկել ֆինանսների աշխարհում՝ դառնալով էլ ավելի պատասխանատու կյանքի կազմակերպման ու ֆինանսների տնօրինման հարցում։
«Ֆինանսական գրագիտությունը ցանկացած մարդու կարևորագույն հմտություններից է․ դեռ փոքր տարիքից երեխաներին ֆինանսներին ծանոթացնելը թույլ է տալիս ապահովել նրանց գիտակից ու բարեկեցիկ ապագան։ Հենց այդ է պատճառը, որ որոշում կայացրինք համագործակցել «Կորիզ» կրթական ծրագրի հետ և խրախուսել երեխաներին պատրաստվել մեծ մրցույթին ու ստանալ արժեքավոր մրցանակներ, ավելի ստույգ՝ iPhone 15: Միևնույն ժամանակ նշեմ, որ երեխաները մրցույթից հետո էլ հնարավորություն են ունենալու խաղալ Junius խաղը Idram Junior հավելվածում և բարելավել իրենց գիտելիքները», – ասել է Տաթևիկ Վարդևանյանը։
«Koreez կրթական ծրագրի հիմնադիր Սուրեն Ալոյանի խոսքով՝ Junius ֆինանսական կրթության խաղի հիմնական առաքելությունն է օգնել Հայաստանի Հանրապետության 3-8-րդ դասարանների աշակերտներին հասկանալ ֆինանսական աշխարհը և սովորել ֆինանսական հմտություններ՝ խաղի միջոցով: Այս նորարարական հավելվածը թույլ կտա երեխաներին իմանալ, թե ինչ է ֆինանսը, ինչպես ճիշտ տնօրինել գումարը, խուսափել ֆինանսական խարդախություններից և վստահորեն կողմնորոշվել ֆինանսական միջավայրում», – ասել է Սուրեն Ալոյանը։
Ամփոփիչ մրցույթը տեղի կունենա երկու փուլով․ 3-5-րդ դասարանների համար մրցույթը կանցկացվի սեպտեմբերի 10-ին, 6-8-րդ դասարանների համար՝ սեպտեմբերի 11-ին՝ առցանց ֆորմատով, ժամը 10։30-ից մինչև 19։00-ն ընկած ժամանակահատվածում՝ երեխայի նախընտրած ժամին։
Մրցույթի հաղթողներին սպասվում են տպավորիչ նվերներ․ երկրորդ և երրորդ հորիզոնականները կստանան անակնկալ մրցանակներ, իսկ առաջին հորիզոնականը զբաղեցնող գիտունիկները կստանան մեծ մրցանակ՝ 6 հատ iPhone 15-երից մեկը։
«Գրանցվե՛ք մրցույթին հիմա koreez.am կայքում, ներբեռնե՛ք Idram Junior հավելվածն ու պատրաստվե՛ք կարևոր օրվան անմիջապես հավելվածի ներսում, հաղթե՛ք մրցույթն ու ստացե՛ք ոչ միայն կարևոր գիտելիքներ, այլ նաև արժեքավոր նվերներ»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Приложение Idram Junior стало еще интереснее: теперь в нем доступна игра по финансовой грамотности. Более того, с помощью этой игры вы сможете подготовиться к конкурсу по финансовому образованию Junius, организованному финансовым приложением Idram Junior и образовательной программой Koreez.
Как игра Junius, так и конкурс направлены на совершенствование финансовых знаний детей. Для подготовки к конкурсу необходимо скачать финансовое приложение Idram Junior, созданное специально для детей и подростков, зарегистрироваться с разрешения родителей и играть в игру Junius прямо в приложении, собирая знания для участия в финальном соревновании.
По словам руководителя отдела по коммуникациям и КСО компании Idram Татевик Вардеванян, игра и конкурс Junius помогут детям и подросткам лучше ориентироваться в мире финансов, стать более ответственными в вопросах организации жизни и управления своими финансами.
«Финансовая грамотность — один из важнейших навыков для любого человека. Знакомство детей с финансами с раннего возраста способствует их осознанному и благополучному будущему. Именно поэтому мы решили сотрудничать с образовательной программой Koreez и пригласить детей подготовиться к большому соревнованию, чтобы получить ценные призы, такие как iPhone 15. В то же время отмечу, что даже после соревнований дети смогут продолжать играть в игру Junius в приложении Idram Junior и совершенствовать свои знания», — сказала Татевик Вардеванян.
По словам основателя образовательной программы Koreez Сурена Алояна, основная миссия финансово-образовательной игры Junius — помочь учащимся 3-8 классов Армении разобраться в финансовом мире и овладеть финансовыми навыками через игру. «Это инновационное приложение позволит детям узнать, что такое финансы, как правильно распоряжаться деньгами, избегать финансовых махинаций и уверенно ориентироваться в финансовом мире», — отметил Сурен Алоян.
Итоговый конкурс пройдет в два этапа. Конкурс для учащихся 3-5 классов состоится 10 сентября, а для учащихся 6-8 классов — 11 сентября в онлайн-формате с 10:30 до 19:00 в удобное для ребенка время.
Победителей конкурса ждут ценные подарки. Призеры, занявшие второе и третье места, получат призы-сюрпризы, а участники, занявшие первое место, станут обладателями главного приза — одного из 6 iPhone 15. Зарегистрируйтесь на конкурс прямо сейчас на сайте koreez.am, скачайте приложение Idram Junior и готовьтесь к важному дню прямо внутри приложения. Выиграйте конкурс и получите не только важные знания, но и ценные подарки. Регистрация доступна до 8 сентября.