ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿԻ վարչության նախագահ, գործադիր տնօրեն Ա. Օսիպյանը ելույթ է ունենալու Վերակառուցման եւ Զարգացման Եվրոպական բանկի տարեկան ժողովում, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը: Ըստ հաղորդագրության, մայիսի 15-ին Լոնդոնում բացվելու է Վերակառուցման եւ Զարգացման Եվրոպական բանկի 18-րդ տարեկան ժողովը եւ Բիզնես Ֆորումը, որին մասնակցում են պաշտոնական պատվիրակություններ, նախարարներ, բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, գործարար շրջանակներ ավելի քան 60 երկրներից: Մայիսի 16-ին համաժողովում զեկուցումով հանդես է գալու նաեւ ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿԻ վարչության նախագահ, գործադիր տնօրեն Աշոտ Օսիպյանը: «ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿ.Միտված դեպի հասարակությունը» վերնագրված ելույթում Աշոտ Օսիպյանն անդրադառնալու է նախ Հայաստանի բանկային համակարգի անցած ճանապարհին, նրա առջեւ ծառացած մարտահրավերներին, այնուհետեւ ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿԻ վերջի երեք տարիների գործունեությանը, ձեռք բերված հաջողություններին, առաջիկա ծրագրերին, Վերակառուցման եւ Զարգացման Եվրոպական Բանկի եւ ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿԻ արդյունավետ համագործակցությանը:
ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿ ԲԲԸ-ն «Հայկապ» բանկի իրավահաջորդն է, եւ հիմնավել է 1991թ. 02.09-ին: ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿԻ բաժնետերերից է նաեւ ՎԶԵԲ-ը, որին պատկանում է բաժնետոմսերի փաթեթի 25 տոկոսը: Բաժնետոմսերի 74,1 տոկոսի սեփականատերը Հայաստանի ներկայացուցիչ է` խոշոր ձեռներեց:
Համաժողովը եւ Բիզնես Ֆորումը քննարկելու է համաշխարհային ֆինանսական ճգնաժամի հետեւանքները կենտրոնական եւ արեւելյան Եվրոպայի երկրներում, ՎԶԵԲ-ի ներդրումային քաղաքականությունը եւ մի շարք այլ կարեւորագույն խնդիրներ: ՎԶԵԲ-ի բաժնետերերը գնահատելու են նաեւ ճգնաժամի ազդեցությունը ռեգիոնում եւ ՎԶԵԲ-ի արդյունավետ դերակատարությունը ինչպես վերականգնողական, այնպես էլ հետագա երկարաժամկետ համագործակցության շրջանակներում: Համաժողովին ներկա միջազգային հեղինակավոր քաղաքագետներ եւ տնտեսագետներ քննարկելու են նաեւ համաշխարհային ֆինանսական ճարտարապետությանն առընչվող մի շարք կարեւորագույն հարցեր:

15 Май 2009 - 18:26 AMT
На годовом собрании Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР), открывшемся сегодня в Лондоне, примет также участие председатель правления, исполнительный директор Араратбанка Ашот Осипян, сообщает пресс-служба банка. Согласно сообщению, на лондонском бизнес-форуме 16 мая Осипян представит доклад на тему “Араратбанк. Нацелен на общество”, в котором обратится к пройденному армянской банковской системой пути и к стоящим перед ней вызовам. После чего расскажет об итогах трехлетней деятельности банка, достигнутых успехах, а также представит ближайшие программы банка и продуктивное сотрудничество ЕБРР и Араратбанка.
ОАО «Араратбанк» – правопреемник банка «Армсвязь», был учрежден 02.09.1991 г. В число акционеров Аратбанка входит ЕБРР, которому принадлежит 25% пакета акций. Владельцем 74,1% акций является крупный предприниматель, резидент Армении.
18-е ежегодное собрание Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) открылось сегодня в Лондоне. Собрание будет посвящено выработке мер по преодолению финансового кризиса в странах операций банка.
По традиции заседание совета директоров предоставляет возможность для политиков, общественных деятелей, предпринимателей и экспертов извлечь уроки из происходящего и наметить направления строительства новой международной финансовой архитектуры. В повестку бизнес-форума с участием представителей почти 60 стран под девизом “Инвестируя в будущее: возможности в более жестком климате” включены вопросы изменения финансового климата и уменьшения зависимости в экономическом развитии от природных ресурсов, важности энергетической эффективности и ключевой роли инфраструктурных инвестиций в качестве двигателя роста экономик.