Team Telecom Armenia-ն հայտարարում է ընկերության պատմության մեջ ցանցային ենթակառուցվածքների և ծրագրային ապահովման ամենամեծ արդիականացման ծրագրի մեկնարկի մասին:
Վերազինման աշխատանքները կսկսվեն սեպտեմբերի 30-ին՝ ժամը 20:00-ին և կավարտվեն հոկտեմբերի 1-ին՝ ժամը 15:00-ին։ Այս ժամանակահատվածում անհասանելի կլինեն վճարումները, այդ թվում՝ ընկերության գրասենյակներում, My Team հավելվածի, բանկային և երրորդ կողմի ծառայությունների միջոցով։ Հնարավոր է նկատվեն սահմանափակումներ բջջային, ֆիքսված կապի ու ինտերնետ ծառայություններում, ինչպես նաև My Team հավելվածի աշխատանքում։
Վերազինման արդյունքում կթարմացվեն ցանցային ու սերվերային սարքավորումները և ծրագրային ապահովումը, որը կառավարում է ընկերությունում առկա բոլոր այլ համակարգերն ու հաճախորդների սպասարկման ընթացքը։
Արդիականացման այս ծրագիրն իրականացվում է ծառայությունների ու սպասարկման որակը նոր մակարդակի բարձրացնելու նպատակով։
«Հնարավոր անհարմարությունների համար կանխավ հայցում ենք բաժանորդների ներողամտությունը և շնորհակալություն ենք հայտնում ըմբռնման համար»,–ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ։

Team Telecom Armenia объявляет о проведении самой масштабной в истории компании модернизации сетевой инфраструктуры и программного обеспечения.
Работы по модернизации начнутся вечером 30 сентября в 20:00 и завершатся 1 октября в 15:00. В этом промежутке времени по всей стране будут недоступны платежи, в том числе в офисах компании, через приложение My Team, банковские и сторонние сервисы.
Возможны прерывания в предоставлении услуг мобильной и фиксированной связи, интернета и работе приложения My Team. По итогам переоснащения в компании обновится сетевое и серверное оборудование, а также программное обеспечение, которое координирует работу всех систем компании, в том числе, процесс обслуживания клиентов.
Модернизация реализуется с целью поднять качество услуг и обслуживания на качественно новый уровень.
«Приносим извинения абонентам за возможные неудобства и благодарим за понимание», – говорится в сообщении компании.
ОАО «Телеком Армения» (бренд: Team Telecom Armenia) – армянская компания, занимающая лидирующие позиции в сфере телекоммуникаций и информационных технологий в стране.
ОАО «Телеком Армения» – первая телекоммуникационная компания в Армении, которая провела первичное публичное размещение акций (IPO), став еще более открытой и публичной. Акции компании котируются на Армянской фондовой бирже.