Հայաստանի հանրային ծառայությունների կարգավորման հանձնաժողովը «Կոռնետ-AM» պրովայդերական ընկերությանը ֆիսված հեռախոսակապի արտոնագիր է տրամադրել: Ըստ «Կոռնետ-AM»
ընկերության գլխավոր տնօրեն Բորիս Դեմիրխանյանի, արդեն նախնական պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել «ԱրմենՏելի» եւ «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի հետ վարձակալվող ալիքներում ձայնային կապի առաջնայնությունների մասին: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Բ.Դեմիրխանյանը նշել է, որ ցանկացած պայմանավորվածություն երկու տնտեսավորղ սուբյեկտների միջեւ, հատկապես նախնական, մինչ դրանց ձեւակերպումը չեն կարող հրապարակվել: Սակայն, նա հավելել է, որ այս փուլում հիմնականում քննարկվում են նախագծի տեխնիկական կողմի հետ կապված հարցերը:
Ծառայությունների տրամադրման ժամկետի եւ ընդգրկման տարածքի մասին թղթակցի հարցին Դեմիրխանյանը պատասխանել է, որ կընդգրկվեն Երեւանն ու այլ 18 քաղաքներ, ինչպես նաեւ այդ քաղաքների 20 կմ շառավիղում գտնվող բնակավայրերը: «Մենք հնարավորինս սեղմ ժամկետում կտրամադրենք այդ ծառայությունը: Մենք առավելագույն ջանքերը կգործադրենք, առաջարկելու համար իրենց հաճախորդներին ճկուն եւ մրցունակ գներ»:

Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении предоставила провайдерской компании «Корнет-АМ» лицензию на фиксированную телефонную связь. По словам генерального директора «Корнет-АМ» Бориса Демирханяна, уже достигнуты предварительные договоренности с компаниями «АрменТел» и «ВиваСелл-МТС» о приоритетах для голосовой связи в арендуемых каналах. В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net Борис Демирханян отметил, что любые договоренности между двумя хозяйствующими субъектами, а тем более предварительные, до момента их оформления не могут быть оглашены в интересах бизнеса. Однако, он добавил, что на этом этапе, в основном обсуждаются вопросы, связанные с технической стороной проекта.
На вопрос корреспондента о сроках и территории, на которой компанией планируется предоставление услуг, Демирханян ответил, что в зону охвата входят г.Ереван и 18 других городов Армении, а так же населенные пункты в радиусе 20 км от этих городов. «Мы прилагаем максимум усилий для того, чтобы начать предоставление услуг по фиксированной связи в минимально короткие сроки. И естественно, приложим максимум усилий, чтобы заинтересовать своих клиентов гибкими и конкурентноспособными ценами».