Ֆինանսատնտեսական ճգնաժամը «թեթեւացրել է» Credit AM կոնսալթինգային ընկերության գործը, Pan ARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ հարցազրույցում հայտնել է Հայկ Լորիկյանը: «Դժվարին իրավիճակներում, հատկապես ճգնաժամի պայմաններում, կոնսալթինգային ծառայություններն ավելի պահանջված են դառնում»,- ասել է նա: Նրա խոսքերով, եթե հիմա «վարկ վերցնելն այնքան հեշտ է, որքան բլիթներ գնելը», ապա շահավետ պայմաններով վարկ վերցնելը հեշտ առաջադրանք չէ: «Խորհրդատուի օգնությունը թեթեւացնում է ֆիզիկական եւ իրավաբանական անձանց աշխատանքը վարկի հարցում ժամանակի եւ փողերի տնտեսման առումով»,- ասել է նա: Բացի դրանից, Լորիկյանն ավելացրեց, որ Credit AM-ը կօգնի ավելի ավելի արդյունավետ ներդրում անել:
Ինչպես հայտնել է տնօրենը, Credit AM-ը երիտասարդ ընկերություն է, որի պաշտոնական կայքը թողարկվել է 2007-ին, իսկ 2009-ի մարտին ընկերությունը գրասենյակ է բացել Մարիոթ-Արմենիա հյուրանոցում: «Այսուհետ Credit AM կայքի այցելուներին հնարավորություն կընձեռվի ոչ միայն ուղղել իրենց հարցերը կայքի Online-խորհրդատուներին, այլ նաեւ նրանց հետ անձամբ հանդիպել եւ ստանալ արհեստավարժ խորհրդատվություն վարկերի, դեպոզիտար ներդրումների եւ պլաստիկ քարտերի հարցերով»,- ավելացրել է նա:
Ինչ վերաբերում է շահույթին, ապա Լորիկյանի կարծիքով, այն կրկնակի կավելանա: «Հունիսին մենք ամփոփելու ենք ընկերության գործունեության արդյունքները, եւ իմ կանխատեսումներով այն կմեծանա 2-3 անգամ, ինչը մեր հաճախորդների քանակի աճի հետեւանք է»,- նշել է նա:
Credit AM ընկերությունը դեպոզիտների եւ վարկերի ամենամեծ տեղեկատվական բազան է ստեղծել, որն ամեն օր թարմացվում է: Այդպիսի տեղեկատվական հզոր պաշարների շնորհիվ Credit AM-ի խորհրդատուներն այն առաջարկների շարքն են ներկայացնում, որոնք առավել շատ են համապատասխանում հաճախորդների պահանջներից նրանց, որոնք առաջարկում են բոլոր բանկերը եւ վարկային կազմակերպությունները:

16 Май 2009 - 12:28 AMT
Финансово-экономический кризис «облегчил работу» консалтинговой компании Credit AM, сообщил в интервью корреспонденту PanARMENIAN.Net директор компании Айк Лорикян. «В трудных ситауциях, а особенно в условиях кризиса, консалтинговые услуги становятся наиболее востребованными», – сказал он. По его словам, если сейчас «взять кредит стало так же легко, как купить пирожки», то взять кредит на самых выгодных условиях – задача не из легких. «Помощь консультанта облегчает работу физическим и юридическим лицам в плане экономии времени и денег в вопросе кредита», – сказал он. Помимо этого, Лорикян добавил, что Credit AM поможет наиболее эффективно разместить вклад.
Как сообщил директор, Credit AM является молодой компанией, официальный сайт которой был запущен в 2007 году, а с марта 2009 года компания открыла офис в гостинице Марриот-Армения. «Отныне всем посетителям сайта Credit AM предоставляется возможность не только отправлять свои вопросы Online-консультантам сайта, но и встретиться с ними лично и получить профессиональную консультацию по вопросам кредитов, депозитных вкладов и пластиковых карт», – добавил он.
Что же касается прибыли, то, по мнению Лорикян, она увеличится вдвое. «В июне мы будем подводить итоги деятельности компании, и по моим прогнозам она увеличится в 2-3 раза, что является результатом увеличения числа наших клиентов», – отметил он.
Компания Credit AM создала самую большую информационную базу условий кредитов и депозитов, которая обновляется ежедневно. Благодаря такому мощному информационному ресурсу, консультанты Credit AM предоставляют тот список предложений, который наиболее соответствует требованиям клиентов из всех тех, которые предлагают все банки и кредитные компании.