«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն 2009թ. ապրիլի 7-ին արժանանալով Որակի կառավարման ISO 9001:2008 ստանդարտի նոր խմբագրությամբ համապատասխանության վկայականի` ձեռնամուխ է եղել բիզնես գործընթացների կառավարման ավտոմատացված համակարգի ներդրման աշխատանքներին, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Ինչպես նշվում է հաղորդագրության մեջ, այսօր բանկում արդեն գործում է շուրջ 70 բիզնես գործընթաց, որոնք ներառում են ոչ միայն ծառայություններին վերաբերվող գործընթացներ, այլեւ հարակից գործընթացներ, որոնք մշտապես վերահսկվում, չափվում եւ անընդհատ կատարելագործվում են: Այդ աշխատանքների կառավարումն արդյունավետ դարձնելու նպատակով ներկայումս ակտիվ աշխատանքներ են տարվում բիզնես գործընթացների կառավարման ավտոմատացված համակարգի ներդրման ուղղությամբ: –
Հաղորդագրությունում ասվում է, որ բանկի որակի պատասխանատուն գործուղվել է արտերկիր, ծանոթացել միջազգային պրակտիկայում գործող առաջատար ընկերությունների կողմից առաջարկվող ARIS, AllFusion (BPwin), Dialog Strategy (Corporate Express), Business Studio ծրագրերին, եւ շուտով կընտրվի այն ծրագիրը, որը կապահովի բանկի բիզնես գործընթացների ավտոմատ կառավարման աշխատանքները:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն կորպորատիվ, ներդրումային բանկ է, որն իրականացնում է կորպորատիվ, ներդրումային եւ սահմանափակ մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ: «Ամերիաբանկի» ռազմավարական գործընկերն է «ՏրոյկաԴիալոգ» խումբը` Ռուսաստանի ամենամեծ ներդրումային բանկային ընկերություններից մեկը:

18 Май 2009 - 13:37 AMT
ЗАО «Америабанк», удостоившись 7-го апреля 2009г. сертификата соответствия международному стандарту управления качеством ISO 9001:2008, приступило к реализации работ по внедрению системы автоматического управления бизнес-процессами, сообщает пресс-служба банка.
Как отмечается в сообщении, на сегодняшний день в банке уже действует порядка 70 бизнес-процессов, которые включают не только процессы по предоставлению услуг, но и сопричастные с ними процессы, которые постоянно контролируются, измеряются и постоянно совершенствуются. С целью повышения эффективности управления этими процессами на данном этапе ведутся активные работы по внедрению системы автоматического управления бизнес-процессами.
В сообщении говорится, что с целью ознакомления с международной практикой по этому направлению ответственный за управление качеством выехал за рубеж, где им были изучены такие программы, как ARIS, AllFusion (BPwin), Dialog Strategy (Corporate Express), Business Studio, и в скором времени из них будет выбрана одна программа, которая сможет обеспечить автоматическое управление бизнес-процессами.