19 Մայիս 2009 - 15:17 AMT
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Շեւքեթ Շայդուլինը հանդիպել է Հայ տրանսպորտային գործիչների եւ առաքիչների ասոցացիայի ներկայացուցիչների հետ, հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Հաղորդագորության համաձայն, կողմերը քննարկել են համալիր տրանսպորտային ծառայությունների ցուցաբերման հարցեր, որոնք վերաբերում են բեռնատար գնացքների փոխադրումների կազմակերպման ոլորտին, միջանցիկ սակագնային դրույքների անցումին, փոխադրումային գործընթացում իրավական դաշտի կազմակերպմանը, գնացքների արագության բարձրացմանը, ինչպես նաեւ նպաստավոր պայմանների ստեղծմանը եւ մի քանի արտահանվող ապրանքների ձեւավորմանը:
Շեւքեթ Շայդուլինը պատրաստակամություն հայտնեց համագործակցության շրջանակներում այս բիզնեսի զարգացման գործում օգնություն ցուցաբերել: «Մեր առաքելությունն է համազգային տրամսպորտային ընկերության զարգացումը, դինամիկ կերպով զարգացող արդյունավետությունը եւ ռազմավարական նպատակների միջոցով ծառայությունների որակը: Նրանց շարքում ընկերությունն առանձնացնում է ֆինասական կայունության եւ երկարաժամկետ արդյունավետության բարձրացումը, ծառայությունների որակի բարձրացումը, ՀՀ տարածքում տրանսպորտային արտադրության հզորության ավելացումը, եվրասիական տրանսպորտային-լոգիստական համակարգ ինտեգրումը»,- նշել է նա:
Հայաստանի տրանսպորտային գործիչների եւ առաքիչների ասոցացիայի նախագահ Մակար Առաքելյանի խոսքերով, նա գոհ է մնացել այն մասնագիտական մոտեցումից, որը Շայդուլինը ցուցաբերել է տրանսպորտային ծառայությունների կազմակերպման հարցում կորպորատիվ հաճախորդի խնդիրների նկատմամբ: «Ես փոխարդյունավետ համագործակցության հույս ունեմ, որը կնպաստի ՀՀ տնտեսության զարգացմանը, հատկապես արտահանման ոլորտում: Մեր աշխատանքի հիմնական նպատակը ՀՀ-ում եւ արտասահմանում առաքիչների իրավունքների պաշտպանությունն է»,- ասել է նա:
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ն «Ռուսական երկաթուղիներ» ԲԲԸ-ի 100 տոկոսանոց դուստր ձեռնարկությունն է: «Հայկական երկաթուղիներ» ՓԲԸ-ն փոխանցվել էր «ՀԿԵ» ՓԲԸ-ի կոնցեսսիոն կառավարմանը համաձայն 2008-ի փետրվարի 13-ին ստորագրված Կոնցեսսիոն պայմանագրի: Կոնցեսսիոն կառավարման ժամկետը 30 տարի է եւս 10 տարի երկարացման ժամկետով:

19 Май 2009 - 15:17 AMT
Генеральный директора ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» Шевкет Шайдуллин встретился с представителями Ассоциации армянских транспортников и экспедиторов, сообщает пресс-служба компании.
Согласно сообщению, стороны обсудили вопросы оказания комплексных транспортных услуг. В частности, были рассмотрены вопросы, касающиеся работы в сфере организации отправки контейнерных поездов, перехода на сквозные тарифные ставки, организации правового поля в перевозочном процессе, повышения скоростей поездов, а также создания льготных условий в оформлении некоторых экспортных товаров.
Шевкет Шайдуллин выразил готовность оказать в рамках сотрудничества максимальную помощь в развитии данного бизнеса. “Нашей миссией является развитие и общенациональной транспортной компании, динамично развивающей эффективность и качество услуг посредством определенных стратегических целей. Среди них компания выделяет повышение долгосрочной эффективности и финансовой устойчивости, повышение качества услуг, увеличение мощности транспортного производства на территории РА, интеграцию в европейско-азиатскую транспортно-логистическую систему”, – отметил он.
По словам президента Ассоциации армянских транспортников и экспедиторов Макара Аракеляна, он остался доволен тем профессиональным подходом, который Шайдуллин проявил к проблемам корпоративного клиента в вопросе организации транспортных услуг. “Очень надеюсь на взаимовыгодное сотрудничество, которое будет способствовать развитию экономики РА, особенно в сфере экспорта. Главная цель нашей работы – защита прав экспедиторов в РА и за рубежом”, – сказал он.