20 Մայիս 2009 - 11:09 AMT
Հացի արտադրության համար «Սթարի» ձեռք բերած սարքավորումներն ամենաարդիականն են Հայաստանի տարածքում, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտարարել «Սթար» սուպերմարկետների ցանցի գործադիր տնօրեն Վահան Քերոբյանը հացի թխման արդիականացված արտադրամասի պաշտոնական բացման արարողության ժամանակ: «Ես կարող եմ վստահաբար ասել, որ սա լավագույն սարքավորումներն են, ամենաարդիական, քանի որ մեր բոլոր նախաձեռնություններում մենք մեծապես կարեւորում ենք ոչ միայն այն, թե որքան դրամ կաշխատենք, այլ նաեւ այն, թե ինչպես կաշխատենք»,-ասել է նա: Ըստ Քերոբյանի, ընկերությունը ղեկավարվում է հետեւյալ սկզբունքով` ներդնել նորագույն տեխնոլոգիաներ իր բոլոր նախաձեռնություններում:
Ինչպես նշել է «Սթար»-ի գործադիր տնօրենը, «Սթարը» ACBA Leasing լիզինգային ընկերության հետ համատեղ նորագույն սարքավորումներ է ձեռք բերել, որոնք թույլ են տալիս ոչ միայն հունցել խմորը, այլ նաեւ ոչնչացնել այդ ընթացքում հայտնվող բոլոր բակտերիաները, որի արդյունքում էկոլոգիապես մաքուր ապրանք է ստացվում:
Քերոբյանը հաղորդել է նաեւ, որ արտադրվող հարցը կսպառվի միայն «Սթարի» ցանցում եւ չի նախատեսվում այն առաքել նաեւ սպառման այլ շուկա: «Մեր հիմնական նպատակն է բարելավել մեր խանութներում վաճառվող հացի որակը»,-նշել է Քերոբյանը:
Իր հերթին ACBA Leasing վարկային կազմակերպության ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Արսեն Բազիկյանը հավելել է, որ «Սթար» ընկերության հետ արդեն 6 համատեղ նախագիծ է իրականացվել, որի շրջանակներում իրականացվել է սուպերմարկետների ցանցի հիմնական միջոցների ձեռք բերումը (դարակներ, սառնարաններ եւ այլ սարքավորումներ), ինչպես նաեւ լոգիստիկայի համար աշխատանքային ավոտմեքենաների նորացումը: «Սա այն սակավաթիվ ընկերություններից մեկն է, որը ժամանակին հասկացավ հիմնական միջոցների նորացման առավելություններն ու յուրահատկությունը»,-ասել է նա: Նրա խոսքերով, լիզինգի կիրառումը վկայում է «Սթարի» պրոֆեսիոնալիզմի մասին: Ինչպես նշել է Բազիկյանը, ACBA Leasing-ը կշարունակի համագործակցությունն ընկերության հետ եւ կքննարկի նոր համատեղ նախագծեր:

Оборудование, приобретенное для производства хлеба компании «Стар» является самым современным на территории Армении, заявил корреспонденту PanARMENIAN.Net исполнительный директор сети супермаркетов «Стар» Ваган Керобян на официальном открытии модернизированной пекарни «Стар» по производству хлеба. «Я с уверенностью могу сказать, что это лучшее оборудование, самое современное, поскольку во всех наших начинаниях мы придаем большое значение не только тому, сколь заработать денег, но и тому, как их заработать», – сказал он. По словам Керобяна, компания руководствуется принципом – внедрять новейшие технологии во все свои начинания.
Как отметил исполнительный директор, «Стар» совместно с лизинговой компанией ACBA Leasing приобрела новейшее оборудование, которое позволяет не только замешивать тесто, но и уничтожать все попадающие во время процесса бактерии, в результате чего получается экологически чистый продукт.
Керобян также сообщил, что произведенный в пекарне хлеб будет поставляться только в сети супермаркетов «Стар» и не планируется поставлять его на другой рынок сбыта. «Основная наша цель – улучшить качество хлеба, который продается в наших магазинах», – отметил Керобян.
В свою очередь заместитель генерального директора ЗАО кредитной организации ACBA Leasing Арсен Базикян добавил, что совместно с компанией стар уже реализовано 6 проектов, в рамках которых было реализовано приобретение основных средств сети супермаркетов (стеллажи, холодильники и другое оборудование), а также обновление трудовых автомашин для логистики. «Эта одна из немногих компаний, которая вовремя поняла преимущества и специфику лизинга по обновлению основных средств», – сказал он. По его словам, применение лизинга для развития компании говорит о профессионализме «Стар». Как отметил Базикян, ACBA Leasing буде продолжать сотрудничество с компанией и рассматривать новые совместные проекты.