21 Մայիս 2009 - 09:49 AMT
Առաջին հերթին «ԱրմենՏել»-ը կզբաղվի ծառայությունների տրամադրման կետերում սպասարկման որակի բարձրացմամբ, լրագրողներին հաղորդել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ նորանշանակ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն հասարակայնությանն իր պաշտոնական ներկայացմանը նվիրված մամլո ասուլիսի ժամանակ: «Հայաստանում իմ գտնվելու երկու շաբաթվա ընթացքում բավականին խիտ ժամանակացույց եմ ունեցել. բազմաթիվ ճանաչողական եւ աշխատանքային հանդիպումներ են կայացել բազմաթիվ մարդկանց հետ, այդ թվում նաեւ, ես այցելել եմ ընկերության հաճախորդների սպասարկման կետեր եւ ինձ չի գոհացրել այդ կենտրոններում սպասարկման որակը», – ասել է նա:
Կլիմկոն մատնանշել է, որ Հայաստանում գտնվելու կարճ ժամանակահատվածում նա իրեն հարմարավետ է զգում եւ պատրաստ է իրականացնել իր հավակնոտ ծրագրերը: «Այդքան հեշտ դուք ինձանից չեք ազատվի», – լրագրողներին հայտարարել է նա:
«Վիմպելկոմ» ԲԲԸ ԱՊՀ երկրներում բիզնեսի զարգացման գծով գործադիր փոխնախագահ Դմիտրի Պլեսկոնոսը, իր հերթին, հաղորդել է, որ «ԱրմենՏել»-ը ծրագրում է Հայաստանում սոցիալական ուղղվածությամբ հաղորդակցային ընկերության (ինչպես հայտնի է, այժմ որպես այդպիսին հանդս է գալիս ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ-ը) առաջատար դիրք զբաղեցնել: Բացի այդ, նրա խոսքերով, որոշակի դիրք զբաղեցնելով ցանկացած երկրում, «Վիմպելկոմ» ԲԲԸ-ն իր առջեւ ստանդարտ խնդիր է դնում. դառնալ համաշխարհային մակարդակի սպասարկող ընկերություն, համաշխարհային ճգնաժամի պայմաններում բարձրացնել գործառնությունների արդյունավետությունը, մեծացնել cash-flow-ն, մարել ընկերության պարտքերը, Հայաստանի տեսանկյունից կա եւս մեկ ասպեկտ` բացի բջջային կապից, նաեւ ֆիքսված կապի բիզնեսի զարգացումը:

21 Май 2009 - 09:49 AMT
В первую очередь «АрменТел» займется повышением качества обслуживания в пунктах предоставления услуг, сообщил журналистам новоназначенный Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко на пресс-конференции, посвященной его официальному представлению общественности. «За те две недели, что я нахожусь в Армении, у меня был довольно плотный график: состоялись многочисленные ознакомительные и рабочие встречи со многими людьми, в том числе я посетил пункты обслуживания клиентов компании и меня не устроило качество обслуживания в этих центрах», – сказал он.
Климко отметил, за этот короткий период пребывания в Армении он чувствует себя комфортно, и готов реализовать свои амбициозные планы. «Так просто вы от меня не избавитесь», – заявил он журналистам.
В свою очередь исполнительный вице-президент по развитию бизнеса в странах СНГ ОАО «Вымпелком» Дмитрий Плесконос сообщил, что «АрменТел» планирует занять в Армении лидирующее положение социально ориентированной коммуникационной компании (как известно сейчас таковой является ВиваСелл-МТС). Кроме этого, по его словам, позиционируя себя в любой стране, ОАО «Вымпелком» ставит перед собой стандартные задачи: стать сервисной компанией мирового уровня, в условиях мирового кризиса повысить эффективность операций, увеличить cash-flow, расплатиться с долгами компании, а сточки зрения Армении есть еще один аспект – помимо мобильной связи, приобретение бизнеса фиксированной связи.