ԱՄՆ ընտրված նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտնել է, որ պատրաստվում է հրապարակել գաղտնազերծված նյութեր, որոնք վերաբերում են ԱՄՆ 35-րդ նախագահ Ջոն Քենեդու և Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի դափնեկիր Մարտին Լյութեր Քինգի սպանություններին։
«Մենք կգաղտնազերծենք բոլոր մնացած նյութերը Ջոն Քենեդու, նրա եղբայր Ռոբերտ Քենեդու, ինչպես նաև դոկտոր Մարտին Լյութեր Քինգ կրտսերի սպանությունների վերաբերյալ, ինչպես նաև լայն հասարակական հետաքրքրություն առաջացնող մյուս թեմաների վերաբերյալ։ Այս ամենը կհրապարակվի», — հայտարարել է նա՝ հունվարի 19-ին ելույթ ունենալով իր աջակիցների առջև Վաշինգտոնի Capital One մարզադաշտում, հայտնում է ՏԱՍՍ–ը։
Թրամփը նաև հայտարարել է, որ պաշտոնավարման առաջին իսկ ժամերին աննախադեպ քանակի հրամանագրեր կստորագրի։

Избранный президент США Дональд Трамп заявил о намерении обнародовать засекреченные материалы, касающиеся убийств 35-го президента Соединенных Штатов Джона Кеннеди и лауреата Нобелевской премии мира Мартина Лютера Кинга.
«Мы собираемся обнародовать оставшиеся записи об убийствах президента Джона Кеннеди, его брата Роберта Кеннеди, а также доктора Мартина Лютера Кинга – младшего и по другим темам, представляющим большой общественный интерес. Все это будет обнародовано», — сказал он, выступая 19 января на митинге перед своими сторонниками на спортивной арене Capital One в Вашингтоне, сообщает ТАСС