21 Մայիս 2009 - 17:05 AMT
France Telecom-ի կապակցությամբ գտնվելով նոր օպերատորի հայտնվելու սպասման մեջ` ՎիվաՍելլ ընկերությունն ընդլայնում է հատկացվող ծառայությունների շրջանակը: «Շաբաթը երկու անգամ մեր ընկերությունը նոր սակագներ եւ ծառայություններ է ներմուծում, քանի որ մենք շահագրգռված ենք ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ բաժանորդների շահերի պահպանման գործում եւ շարունակում ենք նվաճել շուկան»,- այսօր մամլո ասուլիսին հայտնեց ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Հիրիկյանը: Նրա խոսքով, ներկայումս ընկերության բաժանորդների թիվը կազմում է 2 մլն 60 հազ.:
Մայիսի նորամուծություններից Հիրիկյանն առանձնապես նշեց «Զվարթնոց» օդանավակայանի չվերթների ճշգրիտ ժամերի մասին տեղեկատվություն ստանալու ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ բաժանորդներին ընձեռված հնարավորությունը, ինչպես նաեւ մուտքը սպորտի ոլորտի նորություններին, «1000 ու 1 SMS» սակագինը սահմանափակ խոսքով եւ լսողությամբ հաճախորդների համար, ինչպես նաեւ «Բիզնես Պրեստիժ» փաթեթը, որի օգնությամբ կարելի է վերահսկել խոսակցության համար նախատեսած գումարը:
Դրա հետ մեկտեղ ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը աղջունել է երրորդ օպերատորի մոտալուտ հայտնվելու փաստը, ինչը, նրա խոսքով, կկենդանացնի Հայաստանի շուկայի մրցունակությունը:

Находясь в ожидании появления нового оператора связи France Telecom, компания ВиваСелл-МТС расширяет спектр предоставляемых услуг. “С периодичностью два раза в месяц наша компания внедряет новые тарифы и услуги, так как мы заинтересованы в соблюдении интересов абонентов ВиваСелл-МТС и продолжаем завоевывать рынок, – заявил сегодня в ходе пресс-конференции генеральный директор компании ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян. По его словам, на сегодняшний день число абонентов компании составляет 2 млн. 60тыс.
Среди нововведений за май Йирикян особо отметил возможность для абонентов ВиваСелл-МТС получения информации о точном времени прилетов и вылетов из аэропорта “Звартноц”, а также предоставление доступа к последним новостям в области спорта, тарифный план “1000 и 1 SMS” для клиентов с ограниченной речью и слухом, а также пакет “Бизнес Престиж”, с помощью которого можно контролировать сумму, запланированную на разговоры.
Вместе с тем, гендиректор ВиваСелл-МТС приветствовал факт скорого появления третьего мобильного оператора, что, по его словам, оживит конкурентоспособность рынка Армении.