Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը, լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով ԵԱՏՄ շրջանակում հայ-ռուսական համագործակցությանը, ընդգծել է, որ Մոսկվան մեծ կարևորություն է տալիս այդ գործընկերությանը։
Նա հավելել է, որ մասնակցությունը ԵԱՏՄ-ին իրական օգուտներ է բերում երկրներին:
«Ռուսական կողմի դիրքորոշումն այս հարցի շուրջ հայտնի է, այն արդեն հայտարարված է։ Մենք բարձր ենք գնահատում այն փոխգործակցությունը, որը կա Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև եվրասիական ինտեգրացիայի, ԵԱՏՄ-ի շրջանակներում։ Մենք տեսնում ենք, որ ԵԱՏՄ-ում մասնակցությունը մեր երկրներին ու ժողովուրդներին իրական օգուտներ է բերում»,– ասել է դեսպանը, հայտնում է Aysor.am-ը։
Կոպիրկինը նշել է, որ ռուսական կողմը պատրաստ է շարունակել համագործակցության խորացումը, քանի որ ԵԱՏՄ շրջանակում գործընթացները հաջողությամբ զարգանում են։
«Մենք պատրաստ ենք շարունակել ամեն կերպ զարգացնել մեր հայ գործընկերների հետ այն գործընթացները, որոնք բավականին հաջող ընթանում են ԵԱՏՄ-ի շրջանակում»,– ընդգծել է Ռուսաստանի դեսպանը։

Посол России в Армении Сергей Копыркин, отвечая на вопросы журналистов о сотрудничестве между Арменией и Россией в рамках Евразийского экономического союза (ЕАЭС), отметил, что Москва придает этому партнерству большое значение.
Он подчеркнул, что участие в ЕАЭС приносит реальные выгоды странам-участницам.
«Позиция российской стороны по этому вопросу хорошо известна и уже была озвучена. Мы высоко ценим сотрудничество между Россией и Арменией в рамках евразийской интеграции и ЕАЭС. Мы видим, что участие в ЕАЭС приносит нашим странам и народам реальные выгоды», – заявил посол, передает Aysor.am .
Копыркин также отметил, что Россия готова продолжать углублять сотрудничество, поскольку интеграционные процессы в рамках ЕАЭС успешно развиваются.
«Мы готовы всеми возможными способами продолжать развивать совместные процессы с нашими армянскими партнерами, поскольку в рамках ЕАЭС они проходят достаточно успешно», – подчеркнул посол России.