3 Փետրվար 2025 - 13:55 AMT
2024 թվականին՝ 2023 թվականի հաշվետու տարվա համար հայտարարագիր է ներկայացրել 59 031 ֆիզիկական անձ, հայտնում է ՊԵԿ-ը:
Եկամտային հարկի գումարից սոցիալական ծախսի փոխհատուցման հնարավորությունից օգտվել է 3732 քաղաքացի, որոնց վերադարձվել է մոտ 340 մլն դրամ։
Փետրվարի 1–ին հայտարարվեց, որ համընդհանուր հայտարարագրումից հետո փոխհատուցման ենթակա սոցիալական ծախսերի ցանկում փոփոխություն է սպասվում՝ կընդգրկվեն նաև արվեստի դպրոցները, մարզական խմբակները։
Հայաստանում համընդհանուր հայտարարագրումը հետաձգվել է մինչև նոյեմբերի 1–ը։ Ավելի վաղ հայտարարվել էր, որ վերջնաժամկետը մայիսի 1–ն է։

3 Февраль 2025 - 14:54 AMT
Комитет государственных доходов (КГД) сообщил, что в 2024 году за отчетный 2023 год налоговые декларации подали 59 031 физическое лицо.
Возможностью компенсации социальных расходов воспользовались 3 732 гражданина, которым было возвращено около 340 миллионов драмов из их подоходного налога.
1 февраля было объявлено, что после внедрения системы всеобщего декларирования ожидаются изменения в списке социальных расходов, подлежащих компенсации. В перечень будут включены художественные школы и спортивные секции.