Հայաստանը 50%-ով ավելացրել է իր քվոտան Արժույթի միջազգային կազմակերպությունում: Կառավարությունն ընդունել է «Արժույթի միջազգային հիմնադրամի կառավարիչների խորհրդի կողմից ընդունված քվոտաների 16-րդ վերանայման հիմքով ՀՀ քվոտայի աճի վերաբերյալ ՀՀ անունից համաձայնություն տալու մասին» որոշում:
Ներկայում ԱՄՀ-ում Հայաստանի քվոտան կազմում է 128.8 միլիոն հատուկ փոխառության իրավունք, որը կազմում է ԱՄՀ ընդհանուր քվոտայի 0.03%-ը, և համաձայն որի՝ Հայաստանին բաժին է ընկնում ԱՄՀ կառավարիչների խորհրդի ձայների 0.05%-ը: ԱՄՀ քվոտաների16-րդ վերանայման արդյունքում Հայաստանի Հանրապետության քվոտան ևս առաջարկվում է ավելացնել 50%-ով՝ մինչև 193.2 միլիոն հատուկ փոխառության իրավունք, հայտնում է Factor.am-ը։

Правительство Армении одобрило решение «От имени Республики Армения дать согласие на увеличение квоты Армении на основе 16-го общего пересмотра квот, принятого Советом управляющих Международного валютного фонда».
В настоящее время квота Армении в МВФ составляет 128,8 миллиона специальных прав заимствования (SDR), что составляет 0,03% от общей квоты МВФ, предоставляя Армении 0,05% голосов в Совете управляющих МВФ. После 16-го пересмотра предлагается увеличить квоту Армении на 50% до 193,2 миллиона SDR.