22 Մայիս 2009 - 18:12 AMT
Հայաստանի Կենտրոնական բանկի խորհրդի մայիսի 22-ի նիստում, որը վարում էր ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանը, որոշում էր կայացվել «ԲՏԱ Բանկ» ՓԲԸ-ին «MONEY GRAM» արտասահմանյան վճարահաշվարկային համակարգում մասնակցության թույլտվություն տրամադրել: Այդ մասին հաղորդում է ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:
«ԲՏԱ ԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն Ղազախստանի խոշորագույն բանկերից մեկի` «ԲՏԱ Բանկ» ԲԸ ռազմավարակակն գործընկերն է, որին պատկանում է հայկական «ԲՏԱ Բանկ»-ի կանոնադրական կապիտալի բաժնետոմսերի 49 տոկոսը: Բանկի մյուս բաժնետերերն են «ZRL Betaligunds» GmbH-ը 31,1%-ը բաժնեմասային մասնակցությամբ եւ ղազախահայկական TOO «Mobilex EnergyLimited» ընկերությունը`16,25% բաժնեմասային մասնակցությամբ:

The Central Bank of Armenia permitted BTA Bank CJSC to join MONEY GRAM international payment system.
The decision was taken during the sitting of the CBA Board presided over by CBA Chairman Artur Javadyan on Friday.
BTA Bank CJSC is a strategic partner of one of Kazakhstan’s biggest banks – BTA Bank JSC which holds 49% of shares in the authorized capital of BTA Bank.
The other shareholders of the banks are company ZRL (31.1%) and Kazakh-Armenian company MOBILEX (16.2%).
Currently, the bank implements transfers through Faster, Migom and CONTACT payment systems, the CB press office reported.