22 Մայիս 2009 - 18:12 AMT
Հայաստանի Կենտրոնական բանկի խորհրդի մայիսի 22-ի նիստում, որը վարում էր ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանը, որոշում էր կայացվել «ԲՏԱ Բանկ» ՓԲԸ-ին «MONEY GRAM» արտասահմանյան վճարահաշվարկային համակարգում մասնակցության թույլտվություն տրամադրել: Այդ մասին հաղորդում է ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:
«ԲՏԱ ԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն Ղազախստանի խոշորագույն բանկերից մեկի` «ԲՏԱ Բանկ» ԲԸ ռազմավարակակն գործընկերն է, որին պատկանում է հայկական «ԲՏԱ Բանկ»-ի կանոնադրական կապիտալի բաժնետոմսերի 49 տոկոսը: Բանկի մյուս բաժնետերերն են «ZRL Betaligunds» GmbH-ը 31,1%-ը բաժնեմասային մասնակցությամբ եւ ղազախահայկական TOO «Mobilex EnergyLimited» ընկերությունը`16,25% բաժնեմասային մասնակցությամբ:

22 Май 2009 - 18:12 AMT
На заседании совета Центрального Банка Армении, который возглавил председатель ЦБ Артур Джавадян, было принято решение разрешил ЗАО «БТА Банк» участвовать в международной расчетно-платежной системе MONEY GRAM. Об этом сообщает пресс-служба Центробанка.
ЗАО «БТА Банк» – является стратегическим партнером одного из крупнейших банков Казахстана – АО «БТА Банка», который владеет 49% акций в уставном капитале армянского «БТА Банка». Остальными акционерами банка являются австрийская компания ZRL (с долевым участием 31,1%) и казахстанско-армянская компания MOBILEX (16,2%).