Ադրբեջանական Turan լրատվական գործակալությունը դադարեցնում է գործունեությունը։ Տնօրինության հայտարարության մեջ խոսվում է ֆինանսական դժվարությունների մասին։
«Երկար տարիներ շարունակվող ֆինանսական խնդիրների պատճառով այլևս հնարավոր չէ շարունակել աշխատանքը նախորդ ձևաչափով։ Չնայած անհրաժեշտ ռեսուրսներ ապահովելու մշտական ջանքերին՝ ֆինանսական դժվարությունները ստիպել են կայացնել այս բարդ որոշումը»,–ասվում է հայտարարության մեջ, հայտնում է Turan-ը»։
Տնօրեն Մեհման Ալիևը հայտարարել է, որ գործակալությունը կվերադառնա նոր ձևաչափով։
Turan լրատվական գործակալությունն ադրբեջանական այն սակավաթիվ լրատվամիջոցներից էր, որտեղ երբեմն ընդդիմադիր բնույթի նյութեր էին հրապարակվում։

Азербайджанское информационное агентство Turan объявило о прекращении деятельности, ссылаясь на финансовые сложности.
«Из-за многолетних финансовых проблем продолжение работы в прежнем формате стало невозможным. Несмотря на постоянные усилия по обеспечению необходимых ресурсов, финансовые трудности вынудили принять это сложное решение», — говорится в заявлении, опубликованном Turan.
Директор агентства Мехман Алиев сообщил, что Turan планирует возобновить деятельность в новом формате.
Turan было одним из немногих азербайджанских СМИ, где периодически публиковались материалы оппозиционного характера.