Մայիսի 18-22-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 44.343.587 ԱՄՆ դոլար` 372.24 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, – վաճառվել 47.500.197 ԱՄՆ դոլար` 373.82 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 500.000 ԱՄՆ դոլարի առք – վաճառք` 372.00 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 7.800.000 ԱՄՆ դոլարի առք – վաճառք` 372.74 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Մայիսի 11-17-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 8.5 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 13.7 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է ՀՀ ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

23 Май 2009 - 07:14 AMT
С 18 по 22 мая на внутревалютном банковском рынке банками было куплено 44.343.587 долларов США по 372.24 драмов/1 доллар США и продано 47.500.197 долларов США по 376.79/1 доллар США.
За тот же период на межбанковском рынке было совершено сделок по купле-продаже на сумму 500 000 долларов США по 372.00 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на НАСДАК ОЭМЭКС Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 7.800.000 долларов США по 372.74 драмов/1 доллар США.
С 11 по 17 апреля объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 8.5 млрд. драм, а долларовых кредитов – 13.7 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.