23 Մայիս 2009 - 12:53 AMT
Ի թիվս «Արմավիր», «Արտաշատ» – «Աբովյան» արդեն գործող մասնաճյուղերի, կբացվի «Չարենց» մասնաճյուղը Եր-անում, որը կսպասարկի «Հայռուսգազարդի» մասնաճյուղին:
Այսօրվա դրությամբ «Առէկսիմբանկի» գրասենյակների թիվը հասնում է 15-ի, որոնցից 6-ը Եր-անում են, 9-ը` շրջաններում:
Հայ-ռուսական արտահանման-ներմուծման բանկ, հիմնադրվել է 1998 թվականին` ձեռնարկատիրության աջակցության եւ
Ռուսաստանի եւ Հայաստանի միջեւ ֆինանսական հոսքերի սպասարկման համար:
Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական Բանկի թիվ 80 լիցենզիա` տրված 05.08.98-ին:
2006 թվականի հոկտեմբերից բանկը մասնակցում է գերմանական KfW բանկի Հիփոթեքային շուկայի կայուն զարգացում ծրագրին:
Բանկը հանդիսանում է VISA International եւ Master Card International միջազգային վճարային համակարգերի լիիրավ անդամ, SWIFT համակարգի անդամ:
2005 թվականի մոսկովյան Իմպէքսբանկը գնեց Առէկսիմբանկի բաժնետոմսերի 19,91%-ը:
2007 թվականի նոյեմբերի 29-ին Գազպրոմբանկը Բաց բաժնետիրական ընկերություն, ստանալով ՀՀ ԿԲ հավանությունը, ձեռք բերեց “Առէկսիմբանկ” ՓԲԸ բաժնետոմսերի հսկիչ փաթեթը:
Տեղեկություններ “Առէկսիմբանկ” ՓԲԸ-ում նշանակալի մասնակցություն ունեցող բաժնետերերի մասին, նրանց անվանումը, մասնակցության չափը. “Գազպրոմբանկ” ԲԲԸ` 80,0854000%, Ռայֆֆայզենբանկ` 19,9146000%:
2009 թվականի մարտի 31-ի դրությամբ. ընդհանուր կապիտալ` 9 693 967 հազ. դրամ, ակտիվներ` 38 598 937 հազ. դրամ, պարտավորություններ` 28 904 970 հազ. դրամ:

Наряду с уже открывшимися новыми филиалами а Армавире, Арташате и Абовяне, в ближайшее время начнет работу филиал «Арэксимбанка» в Ереване – «Чаренц», который будет обслуживать один из филиалов АрмРосгазпрома.
На сегодняшний день количество офисов «Арэксимбанка» насчитывает 15, из которых 6 в Ереване и 9 в регионах.
Армяно-российский экспортно-импортный банк основан в 1998 году для поддержки предпринимательства и обслуживания финансовых потоков между Россией и Арменией.
Лицензия Центрального Банка РА № 80 от 05.08.98.
Банк является принципиальным членом Международных платежных систем «VISA International» и «Master Card International», членом системы SWIFT.
29 ноября 2007 года Газпромбанк (Открытое акционерное общество), получив одобрение ЦБ Республики Армения, приобрел контрольный пакет акций ЗАО «АРЭКСИМБАНК».
По состоянию на 31 марта 2009 года: общий капитал – 9 693 967 тыс. драмов, активы – 38 598 937 тыс. драмов, обязательства – 28 904 970 тыс. драмов.