Աշխատանքային այցով Իրանում գտնվող Էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Էդգար Զաքարյանը մասնակցել է «Եվրասիա» երրորդ միջազգային ցուցահանդեսին, հանդիպել Իրանի արդյունաբերության, հանքերի և առևտրի նախարարի տեղակալ, Առևտրի զարգացման կազմակերպության ղեկավար Դեհղան Դեհնավիի հետ։ Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ԻԻՀ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Գրիգոր Հակոբյանը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառության ծավալների ընդլայնման հնարավորությունները, ներդրումային համագործակցության հեռանկարները, ինչպես նաև ՀՀ-ում համատեղ արդյունաբերական գոտիների ստեղծման ուղղությամբ փոխգործակցության զարգացումը։
Այնուհետև Էդգար Զաքարյանը և դեսպան Գրիգոր Հակոբյանը մասնակցել են «Եվրասիա» երրորդ միջազգային ցուցահանդեսի բացման արարողությանը, որտեղ ելույթ են ունեցել նաև Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը և Եվրասիական տնտեսական միության անդամ երկրների մի շարք բարձրաստիճան պաշտոնյաներ։

Заместитель министра экономики Армении Эдгар Закарян, находящийся с рабочим визитом в Иране, принял участие в третьей международной выставке «Евразия». Он провел встречу с заместителем министра промышленности, шахт и торговли Ирана, руководителем Организации по развитию торговли Дехганом Дехнави. Во встрече также принял участие Чрезвычайный и Полномочный Посол Армении в Иране Григор Акопян.
Стороны обсудили возможности увеличения объемов двусторонней торговли, перспективы инвестиционного сотрудничества, а также развитие взаимодействия по созданию совместных индустриальных зон в Армении.
Позднее Эдгар Закарян и Григор Акопян приняли участие в церемонии открытия выставки «Евразия». В рамках мероприятия выступили президент Ирана Масуд Пезешкиан и ряд высокопоставленных представителей стран Евразийского экономического союза.