Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հայտարարել է, որ նախորդ շաբաթ հաստատվել է «Վեոլիա ջուր» ընկերության այս տարվա աշխատանքների նոր ծավալը։ Նա դիմել է փոխքաղաքապետ Լևոն Հովհաննիսյանին՝ խնդրելով ներկայացնել ծրագրի մանրամասները։
Հովհաննիսյանի խոսքով՝ «Վեոլիա ջուրը» նախատեսում է մոտ 5 մլրդ դրամի ներդրում կատարել և արդիականացնել ենթակառուցվածքները տարբեր թաղամասերում։
«Ըստ կազմակերպության՝ կա ջրի որոշակի կորուստ, և առկա է ենթակառուցվածքների թարմացման խնդիր։ Մասնավորապես, Նուբարաշենում էական աշխատանք է իրականացվելու ընկերության կողմից»,- նշել է Հովհաննիսյանը, հայտնում է Radar.am-ը։
Նա հավելել է, որ վերանորոգման ծրագրերը ներառում են նաև Կոնդ թաղամասը, Մալաթիա-Սեբաստիան և Աջափնյակը։
Նրա խոսքով՝ քաղաքապետարանը տրամադրելու է անհրաժեշտ շինթույլտվությունները, որից հետո «Վեոլիա ջուր»-ը հնարավորինս արագ կմեկնարկի ենթակառուցվածքների արդիականացման աշխատանքները նշված տարածքներում։

24 Февраль 2025 - 11:56 AMT
Мэр Еревана Тигран Авинян объявил, что на прошлой неделе был утвержден новый объем работ компании «Веолия Джур» на текущий год. Он попросил заместителя мэра Левона Ованнисяна представить подробности программы.
По словам Ованнисяна, «Веолия Джур» планирует инвестировать около 5 миллиардов драмов и модернизировать инфраструктуру в различных районах.
«По данным организации, имеются определенные потери воды и необходимость обновления инфраструктуры. В частности, значительные работы будут проведены компанией в Нубарашене», — отметил Ованнисян, сообщает Radar.am .
Он добавил, что программы ремонта также включают район Конд, Малация-Себастия и Ачапняк.
По его словам, мэрия предоставит необходимые разрешения на строительство, после чего «Веолия Джур» в кратчайшие сроки начнет работы по модернизации инфраструктуры в указанных районах.