«Արմավիա» ավիաընկերությունը պարգեւատրել է 2009-ի 200-հազարերորդ ուղեւորին, որը մեկնել է Երեւան-Ցյուրիխ N117 երթով: Այդ ուղեւորը Մերի Երանոսյանն էր, որին ընկերությունը հանձնել է SAMSUNG ֆիրմայի պլազմային հեռուստացույց, ինչպես նաեւ էկոնոմ-կարգի տոմսը փոխարինել է բիզնես-կարգի տոմսով:
«Արմավիա» ավիաընկերության կոմերցիոն տնօրենի տեղակալ Թերեզա Ղազարյանի խոսքերով, «այդ ակցիան ավիաընկերության կողմից անցկացվում է ամեն տարի, եւ այս տարի սպասվում է միլիոներորդ ուղեւորը, որը որպես նվեր կստանա ավտոմեքենա»:
Իր հերթին Մերի Երանոսյանը շնորհակալություն է հայտնել ուշադրության եւ նվերների համար, ինչպես նաեւ խոստովանել, որ «Արմավիա» ավիաընկերության ծառայություններից հաճախ է օգտագործվում եւ շատ ուրախ է ցանկացած նորարարության համար, լինեն դա հարմարավետ լայներներ, թե նոր ուղղություններ:
Երեւան-Ցյուրիխ չվերթը «Արմավիա» ավիաընկերության նոր ուղղությունն է, որը գործում է սույն թվականի մարտի 30-ից: Ցյուրիխի միջոցով «Արմավիա» ընկերության ուղեւորներն իրենց համար պատուհան կբացեն դեպի Արեւմտյան եւ Հարավային Եվրոպա, ինչպես նաեւ դեպի Հյուսիսային Ամերիկա:
2008-ին «Արմավիա» ավիաընկերությունը փոխադրել է շուրջ 647 000 ուղեւոր: Ընկերության օդային ավիաբազան կազմված է Ա-319 (3), Ա- 320 (2), Իլ-86, ՏՈՒ-134 տիպի ինքնաթիռներից: «Արմավիան» առաջին ավիաընկերությունը կդառնա, որը ձեռք կբերի Sukhoy Superjet S-100 նոր ինքնաթիռ, որը ավիաբազան կհամալրի մինչեւ 2009-ի վերջը:

25 Май 2009 - 11:57 AMT
Авиакомпания «Армавиа» наградила 200-тысячного пассажира в 2009 году, который вылетел в этот день рейсом №117 Ереван-Цюрих. Им стала Мери Ераносян, которой компания вручила плазменный телевизор марки SAMSUNG, а также заменила билет эконом-класса на бизнес-класс.
По словам заместителя коммерческого директора «Армавиа» Терезы Казарян, «эта акция проводится со стороны авиакомпании ежегодно, и в этом году ожидается миллионный пассажир, который получит в подарок автомобиль».
В свою очередь Мери Ераносян поблагодарила компанию за внимание и подарки, а также призналась, что услугами «Армавиа» пользуется часто и очень радуется любому новшеству, будь то новые комфортабельные лайнеры или новые направления.
Рейс Ереван-Цюрих – новое направление авиакомпании «Армавиа», которое действует с 30 марта сего года. Посредством Цюриха пассажиры «Армавиа» откроют для себя ворота в Западную и Южную Европу, а также в Северную Америку».
В 2008 году авиакомпания «Армавиа» перевезла почти 647000 пассажиров. Воздушный авиапарк компании состоит из ВС типа А-319 (3), А-320 (2), Ил-86, ТУ-134. «Армавиа» станет первой авиакомпанией, которая приобретет новый самолет Сухой Superjet S-100, который пополнит авиапарк до конца 2009 года.