28 Փետրվար 2025 - 09:13 AMT
Ռուսաստանցի մեդիամագնատ Արամ Գաբրելյանովին պատկանող Փարիզի Նեյ-սյուր-Սեն թաղամասի շքեղ բնակարանն այժմ զբաղեցնում են ուկրաինացի փախստականները։
150 քմ մակերեսով այս բնակարանը, որը տեղակայված է շենքի չորրորդ հարկում, ներառում է ընդարձակ հյուրասենյակ, երկու ննջասենյակ, աշխատասենյակ, ինչպես նաև ստորգետնյա ավտոկայանատեղի։ Գաբրելյանովը գույքը ձեռք է բերել 2009 թվականին, երբ այն գնահատվել է 2․6 միլիոն եվրո, հայտնում է «Փաստինֆոն»։
Ներկայումս այնտեղ ապրում է Ուկրաինայից եկած չորս հոգանոց ընտանիք։ Նրանք բնակարան են տեղափոխվել վարձակալության պայմանագրով, սակայն երեք ամիս անց դադարել են վճարել բնակավարձը։
Ֆրանսիական օրենսդրության համաձայն՝ որոշակի ժամկետ բնակվելուց հետո սեփականատիրոջ համար վարձակալներին վտարելը դառնում է բավական բարդ գործընթաց, ինչը հնարավոր է միայն երկարատև դատական ընթացակարգերի միջոցով։

28 Февраль 2025 - 10:55 AMT
Роскошная квартира российского медиамагната Арама Габрелянова в парижском районе Нейи-сюр-Сен в настоящее время занята украинскими беженцами.
Квартира площадью 150 квадратных метров, расположенная на четвертом этаже, включает просторную гостиную, две спальни, кабинет и подземную парковку. Габрелянов приобрел эту недвижимость в 2009 году за оценочную сумму в 2,6 миллиона евро, сообщает «Pastinfo».
В настоящее время там проживает семья из четырех человек, прибывшая из Украины. Они въехали по договору аренды, но через три месяца перестали платить за жилье.
Согласно французскому законодательству, после определенного срока проживания выселение арендаторов становится сложной процедурой для собственника, требующей длительных судебных разбирательств.