25 Մայիս 2009 - 17:33 AMT
Ուսումնասիրելով Հայաստանի շուկան` մենք եկանք այն եզրակացության, որ մեծ բացթողում կամ սպասարկման ու առեւտրի ոլորտում, որը մենք կփորձենք լրացնել սուպերմարկետների նոր ցանցով»,-այսօր «Ֆրեշ» սուպերմարկետի բացման արարողության ժամանակ հայտարարել է «Ֆրեշ» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Ռիկարդո Մերինոն:
Ըստ Մերինոյի, սուպերմարկետը մեկնարկ կհանդիսանա Երեւանում այդ ցանցի սուպերմարկետների բացման համար:
«Նման բարդ ֆինանսական ժամանակներում, երբ խոշորագույն ընկերությունները կրճատում են իրենց հաստիքները, մեր ընկերությունը տասնյակ մասնագետների հնարավորություն է տալիս բարձր աշխատավարձով աշխատանք գտնել»,-նշել է ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրենը` հավելելով, որ սուպերմարկետում արդեն 40 հոգի աշխատում է:
Սուպերմարկետը հագեցած է մանրածախ առեւտուր իրականացնելու համար անհրաժեշտ սարքավորումներով, ինչն ապահովում է սպասարկման բարձր որակ:

“В результате изучения рынка Армении, мы пришли к выводу, что в сфере обслуживания и торговли есть большой пробел, который мы попытаемся заполнить новой сетью супермаркетов”, – заявил сегодня в ходе церемонии открытия супермаркета “Фреш” гендиректор ЗАО “Фреш” Рикардо Мерино.
По словам Мерино, супермаркет станет началом открытия сети супермаркетов “Фреш” в Армении.
“В такой сложный финансовый период, когда крупнейшие компании сокращают свой штат, наша компания дает возможность десяткам специалистов найти высокооплачиваемую работу” – отметил гендиректор ЗАО, добавив, что на данный момент в супермаркете “Фреш” работают 40 человек.
Супермаркет оснащен всем необходимым оборудованием для облегчения розничной торговли, что обеспечивает высокое качество обслуживания.