25 Մայիս 2009 - 18:12 AMT
«ԲՏԱ Բանկ» ՓԲԸ-ն սկսում է իր բանկոմատներով MasterCard միջազգային վճարային համակարգի քարտերի սպասարկումը
«ԲՏԱ Բանկ» ՓԲԸ-ն սկսում է իր բանկոմատներով MasterCard միջազգային վճարային համակարգի քարտերի սպասարկումը: Այսպիսով, բանկի բոլոր բանկոմատները սպասարկում են ArCa, MasterCard – VISA քարտեր, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը: VISA քարտերի սպասարկումը կատարվում է «Կոնվերս բանկ» ՓԲԸ-ի հետ համատեղ:
Հանդիսանալով «Միջազգային ներդրումային բանկ» ՓԲԸ լիիրավ իրավահաջորդը, ստեղծվել է 1991 թվականին:
Բանկը հանդիսանում է «Տուրան-Ալեմ» ԲԸ, «ԲՏԱ Բանկ» ՍՊԸ (Ռուսաստան), «ԲՏԱ Բանկ» ՓԲԸ (Բելոռւս), «Temirbank» ԲԸ (Ղասախստան), «ԲՏԱ Բանկ» ԲԸ (Վրաստան), «Օմսկ-Բանկ» ԲԲԸ (Ռուսաստան), «Բնակ ԲՏԱ (Կազան)» ԲԿԲ (ԲԲԸ) (Թաթարստան), «ԲՏԱ Բանկ» ԲԲԸ (Ղրղզստան), «ԲՏԱ բանկ» ԲԲԸ (Ուկրաինա) ռազմավարական գործընկերը:
2009 թվականի մարտի 31-ի դրությամբ. ընդհանուր կապիտալ` 5 573 087 հազ. դրամ, ակտիվներ` 9 850 961 հազ. դրամ, պարտավորություններ` 4 277 874 հազ. դրամ:

25 Май 2009 - 18:12 AMT
ЗАО «БТА Банк» начинает обслуживание карточек международной расчетной системы MasterCard в своих банкоматах. Таким образом, все банкоматы банка обслуживают карточки ArCa, MasterCard и VISA, сообщает пресс-служба банка.
Обслуживание карточек VISA осуществляется совместно с ЗАО «Конверсбанк». Являясь полноправным преемником ЗАО «Международный Инвестиционный Банк», ЗАО «БТА Банк» основан в 1991 году.
ЗАО «БТА Банк» является стратегическим партнером АО«Банк ТуранАлем», ООО “БТА Банк” (Россия), ЗАО “БТА Банк” (Беларусь), АО “Темiрбанк” (Казахстан), АО “БТА Банк” (Грузия), ОАО “Омск-Банк” (Россия), АКБ “БТА-Казань” (ОАО) (Татарстан), ОАО “АгроинкомБанк” (Россия), ЗАО “БТА Банк” (Кыргызская Республика) ОАО “БТА Банк” (Украина).
По состоянию на 31.03. 2009 года: общий капитал – 5 573 087 тыс. драмов, активы – 9 850 961 тыс. драмов, обязательства – 4 277 874 тыс. драмов.