26 Մայիս 2009 - 07:48 AMT
Հաշվի առնելով, որ մայիսի 22-ին հանրապետության գազաբաշխման համակարգին է միացել 580 000-րդ բաժանորդը, ընդառաջելով բնակչության բազմաթիվ դիմումներին, «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ն մինչեւ 2009թ. հոկտեմբերի 1-ը երկարաձգում է իր կողմից հայտարարված «Առանց կանխավճարի ակցիան» հետեւյալ պայմաններով: Այդ մասին հաղորդել է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Ըստ հաղորդագրության, այն բնակիչները, որոնք մինչեւ 2009թ. հոկտեմբերի 1-ը «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ կներկայացնեն դիմում գազիֆիկացման մասին եւ կկնքեն գազամատակարարման ցանցին միացման պայմանագիր ու այդ պայմանագրով նախատեսված ժամկետում կվճարեն շինհավաքակցման աշխատանքների իրականացման համար հաշվարկված վճարի 80 տոկոսը հետագայում կազատվեն գազիֆիկացման համար նախատեսված 40 000 դրամ կանխավճարի մուծումից:

26 Май 2009 - 07:48 AMT
В связи с тем, что по состоянию на 22 мая к газораспределительной системе республики подключился 580 000-ый абонент, ЗАО “АрмРосгазпром” пошло навстречу многочисленным обращениям граждан и продлило срок действия “Акции без предоплаты” до 1-го октября 2009 года. Об этом сообщает пресс-служба компании.
Согласно сообщению, “Акции без предоплаты” действует на следующих условиях: те граждане, которые до 1-го октября с.г. предъявят заявку на газификацию и в установленный договором срок выплатят 80 процентов суммы, необходимой для осуществления строительно-монтажных работ, в дальнейшем будут освобождены от предоплаты в размере 40 000 тыс. драмов.