26 Մայիս 2009 - 09:29 AMT
Այսօր Երեւանում տեղի կունենա Կենտրոնական Ասիայում եւ Անդրկովկասում ZyXEL ընկերության ներկայացուցչության կազմակերպած «ZyXEL-ի ցանցային լուծումները» խորհրդաժողովը, որը նշանավորում է այդ ընկերության մուտքը տեղեկատվական տեխնոլոգիաների հայկական շուկա: Ինչպես այսօր PanARMENIAN.Net-ի հետ զրույցում հաղորդել է ZyXEL ընկերության մարքեթինգի եւ գործընկերների հետ կապերի գծով մասնագետ Օքսանա Պուգաչովան, առաջին խնդիրը, որն արծարծված է այսօրվա դրությամբ ընկերության առաջ, դա հայկական շուկայի ուսումնասիրությունն է, ինչպես նաեւ գործընկերների, ինտեգրատորների եւ ռեսելերների որոնումը: «Այսօր մենք մեր պոտենցիալ հայ գործընկերներին կառաջարկենք մեր արտադրանքը, քանի որ, մեր տվյալներով, մեր արտադրանքը պահանջարկ ունի, սակայն այն առաքում են ոչ պաշտոնական գործընկերները, եւ քանի որ չկա ներկայացուցչություն եւ տեխնիկական սպասարկման որակյան կետեր, այն համապատասխան իրացում չի ստանում»,-ասել է նա:
ZyXEL Communications-ը ցանցային լուծումների առաջատար մշակող է ինտերնետ-տեխնոլոգիաների հենքի վրա: Ընկերության գործունեության առաջնային ուղղություններից է լայնածավալ հասանելիության ապահովությունը, ունիվերսալ կոնվերգենտ ցանցերի (NGN-Ապագա սերունդների ցանցեր) եւ ցանցային անվտանգության լուծումներն, ինչպես նաեւ սարքավորումներ թվային տան համար:
Կենտրոնական Ասիայում եւ Անդրկովկասում ZyXEL-ի ներկայացուցչության հիմնական խնդիրներն են գործընկերների աշխատանքի համակարգումը Կենտրոնական Ասիայի ու Ադնրկովկասի երկրներում, մարքեթինգային, տեխնիկական ու տեղեկատվական աջակցության կազմակերպում, ZyXEL-ի սարքավորումների սպասարկում, ինչպես նաեւ մասնագետների ուսուցում:

26 Май 2009 - 09:29 AMT
Сегодня в Ереване состоится организованная представительством компании ZyXEL в странах Центральной Азии и Закавказье конференция «Сетевые решения ZyXEL», которая ознаменует вход вышеупомянутой компании на армянский рынок информационных технологий. Как сообщила сегодня в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net ведущий специалист по маркетингу и связям с партнерами компании ZyXEL Оксана Пугачева, первая задача, которая стоит перед компанией на сегодняшний день, это провести исследование армянского рынка, найти партнеров, интеграторов и ресселеров. “Сегодня мы собираемся предложить потенциальным армянским партнерам нашу продукцию, в силу того, что по нашим данным в Армении, конечно, используется продукция нашей фирмы, но поставляется она неофициальными партнерами, и в силу отсутствия представительства и пунктов качественного технического обслуживания, не находит соответствующей реализации”, – отметила она.
Корпорация ZyXEL Communications является ведущим разработчиком сетевых решений на базе интернет-технологий. К приоритетным направлениям бизнеса компания относит решения для широкополосного доступа, решения для универсальных конвергентных сетей (NGN – Сети будущего поколения) и сетевой безопасности, а также оборудование для цифрового дома.
Основные задачи представительства ZyXEL в странах Центральной Азии и Закавказье – это координация работы партнеров в странах Центральной Азии и Закавказья, организация маркетинговой, технической и информационной поддержки, сервисного обслуживания оборудования ZyXEL, а также обучение специалистов.