19 Մարտ 2025 - 14:45 AMT
Հայաստանում եկամուտների համընդհանուր հայտարարագրման համակարգի շրջանակում արդեն 12,000 քաղաքացի լրացրել է հայտարարագիրը: Այդ մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Էդուարդ Հակոբյանը, հայտնում է Արմենպրեսը։
«12 հազար քաղաքացի այս պահի դրությամբ արդեն լրացրել է հայտարարագիրը: Կան նաև բազմաթիվ մարդիկ, որոնք ստացել են սոցիալական կրեդիտ»,–ասել է նա։
Երկրում աշխատող բոլոր քաղաքացիները պետք է մինչև նոյեմբերի 1-ը ներկայացնեն 2024 թվականի իրենց եկամուտների վերաբերյալ հայտարարագիրը։ Այս պահանջն ընդգրկում է մոտ 750 հազար մարդու։

В Армении в рамках системы всеобщего декларирования доходов уже 12 тысяч граждан подали свои декларации. Об этом в беседе с журналистами сообщил председатель Комитета государственных доходов Эдуард Акопян, передает «Арменпресс».
«На данный момент 12 тысяч граждан уже заполнили свои декларации. Также есть множество людей, которые получили социальные кредиты», — сказал он.
Все работающие граждане страны должны до 1 ноября представить декларации о своих доходах за 2024 год. Это требование охватывает около 750 тысяч человек.