IDBank-ը նոր արշավ է նախաձեռնել Հաճախորդների օրվա կապակցությամբ, որը նշվում է մարտի 19-ին։
Հաճախորդների միջազգային օրը ամեն տարի յուրահատուկ ձևով նշելը Բանկը գեղեցիկ ավանդույթի է վերածել։ Այս տարվա նվերն էլ հաճախորդներին «Ապահով» առանց ավելացման իրավունքի դրամային ավանդի ավելի շահավետ տոկոսադրույքներն են։
Դա նշանակում է, որ մարտի 19-21-ը այն ֆիզիկական անձանց համար, ովքեր կներդնեն «Ապահով» առանց ավելացման իրավունքի դրամային ավանդ սկսած 10,000 ՀՀ դրամից մինչև 5,000,000 ՀՀ դրամ Բանկի մասնաճյուղերում և Idram&IDBank հավելվածով՝ տոկոսադրույքները կսահմանվեն հրապարակված տոկոսադրույքներից 0.5-ով բարձր։
IDBank-ի Հաճախորդների փորձառության մենեջեր Սեդա Ավագյանի խոսքով՝ հենց այս արշավն ընտրելը պատահական չէր, քանի որ վերջին շրջանի Բանկի տարբեր նախաձեռնություններ նպատակ ունեն խթանել խնայելու մշակույթը հաճախորդների շրջանում:
«Այս անգամ էլ ցանկանում ենք առիթը օգտագործել՝ ևս մեկ անգամ շնորհակալություն հայտնելու մեր հաճախորդներին, շնորհավորելու նրանց և տալու առավել շահավետ պայմաններով Ավանդ ներդնելու հնարավորություն», – ասել է Սեդա Ավագյանը։
Եթե նախկինում առցանց ներդրված ավանդների տոկոսադրույքները մասնաճյուղում ներդրվածների համեմատ ավելի բարձր էին 0․3%-ով, ապա այս արշավի շրջանակում հավելյալ 0․3%-ով ավելի տոկոսադրույք չի գործի։

Банк превратил празднование Международного дня клиента в добрую традицию, ежегодно радуя клиентов особыми предложениями. В этом году подарком станут повышенные процентные ставки по депозиту без пополнения «Надежный», позволяя клиентам разместить средства на самых выгодных условиях.
Физические лица, которые разместят вклад от 10 000 до 5 000 000 драмов в филиалах банка или через приложение Idram&IDBank, получат процентную ставку на 0,5% выше опубликованных.
Седа Авагян, менеджер по работе с клиентами IDBank, отметила, что выбор этой кампании был не случайным, поскольку последние инициативы банка направлены на развитие культуры сбережений среди клиентов. «В этот раз мы хотели бы воспользоваться возможностью, чтобы еще раз поблагодарить наших клиентов, поздравить их и предложить им оформить депозит на более выгодных условиях», — подчеркнула она.
В период акции процентные ставки для онлайн- и офлайн-депозитов будут одинаковыми, а дополнительная надбавка 0,3% для онлайн-депозитов применяться не будет.