Իրանը և Հայաստանը քննարկել են Արաքս գետի վրա ևս մեկ կամուրջ կառուցելու հնարավորությունը։ Այդ մասին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ համատեղ ասուլիսի ժամանակ հայտնել է Իրանի արտգործնախարար Աբբաս Արաղչին, գրում է Aysor.am-ը։
«Այն կդյուրացնի բեռնափոխադրումները»,-ասել է Արաղչին:
Միրզոյանն aասել է, որ Հայաստանն ու Իրանը քննարկել են երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառության ծավալը 3 մլրդ դոլարի հասցնելու հնարավորությունները։
Երևանում տեղի կունենա նաև Արաղչիի «Բանակցությունների ուժը» հայերեն թարգմանությամբ գրքի շնորհանդեսը։ Հայերեն հրատարակության առաջաբանը գրել է ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը։ «Բանակցությունների ուժը» գիրքը թարգմանվել է Հայաստանում Իրանի դեսպանատան աջակցությամբ։

25 Март 2025 - 15:02 AMT
Армения и Иран обсудили возможность строительства еще одного моста через реку Аракс. Об этом сообщил министр иностранных дел Ирана Аббас Арагчи на совместной пресс-конференции с министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном, передаёт «Aysor.am».
«Он упростит перевозки грузов», — заявил Арагчи.
По словам Мирзояна, стороны также обсуждают возможность увеличения товарооборота между двумя странами до 3 миллиардов долларов.
В Ереване также состоится презентация армянского перевода книги Арагчи «Сила переговоров». Предисловие к армянскому изданию написал министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян. Перевод книги выполнен при поддержке посольства Ирана в Армении.