27 Մայիս 2009 - 08:21 AMT
Ռուսաստանի խոշորագույն բջջային դիստրիբյուտոր` «Եվրոսետ» ընկերությունը հեռանում է Հայաստանի եւ Մոլդովայի շուկաներից: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտնել ընկերության մամլո քարտուղար Նատալյա Արիստովան. «Հայաստանում մեր խանութներն արդեն իսկ չեն աշխատում, իսկ ընկերության վերջնական փակումն այդտեղ, որոշ ընթացակարգերի պատճառով կարող է երկարաձգվել 2-3 ամսով: Դա պայմանավորված է նրանով, որ «Եվրոսետ» կապի սրահների շահույթը Հայաստանում եւ Մոլդովայում չի գերազանցում ընկերության ընդհանուր եկամուտի 1 տոկոսը»,-ասել է նա: Ըստ Նատալյա Արիստովայի, «Եվրոսետը» մտադիր է իր գործունեությունը կենտրոնացնել 3-4 հիմնական շուկաներում` ռուսական, ուկրաինական, ղազախական եւ բելառուսական:
2006թ. «Եվրոսետը« գործունեություն ծավալեց Ղրղզստանում, Ուզբեկստանում, Մոլդովայում, Լիտվայում, Էստոնիայում, Լատվիայում, Հայաստանում, Վրաստանում եւ Ադրբեջանում: Ադրբեջանի շուկայից ընկերությունը հեռացավ, չաշխատելով նույնիսկ կես տարի: Ընկերությունում դա բացատրեցին նրանով, որ Ադրբեջանում առավել ձեռնատու էր վաճառել օգտագործված հեռախոսներ:

27 Май 2009 - 08:21 AMT
Крупнейший российский сотовый ритейлер «Евросеть» уходит с рынка Армении и Молдавии. Как сообщила корреспонденту PanARMENIAN.Net пресс-секретарь компании «Евросеть» Наталья Аристова: «В Армении магазины уже не работают, а окончательный уход компании из страны в связи с формальными процедурами может затянуться на 2-3 месяца. Это обусловлено тем, что объемы выручки салонов связи «Евросеть» в Армении и Молдавии не превышает в общем 1% выручки компании»,- сказала она. По словам Натальи Аристовой, Евросеть планирует сосредоточить свою деятельность на 3-4 основных рынках: российском, украинском, казахстанском и белорусском
В 2006 году «Евросеть» начала свою работу в Киргизии, Узбекистане, Молдавии, Литве, Эстонии, Латвии, Армении, Грузии и Азербайджане. С рынка последней страны она ушла, не проработав там и полгода. В компании объясняли, что в Азербайджане было выгоднее продавать подержанные телефоны, из-за высокой доли контрафакта.