27 Մայիս 2009 - 10:36 AMT
2009-ին «Անելիք Բանկը» ծրագրում է բարձրացնել իր գործունեության ավտոմատացման մակարդակը, PanARMENIAN.Net-ին տված հարցազրույցում հայտնել է «Անելի Բանկի» կառավարման նախագահի տեղակալ Արամ Մկրտչյանը: «Այս տարի մենք ծրագրում ենք բարձրացնել մեր բանկի գործունեության ավտոմատացման մակարդակը, ինչպես նաեւ բանկային ծառայությունների լիարժեք մատակարարման հասնել»,- ասել է նա:
Դրա հետ մեկտեղ Մկրտչյանը նշել է, որ ելնելով նախնական քաղաքականությունից եւ ուղղորդիչներից` բանկի համար նրա բոլոր հաճախորդները հավասար եւ կարեւոր են, իսկ բոլոր բանկային օպերացիաները` անհրաժեշտ եւ ընդունելի, եւ մենք ողջ ապրանքի հավասար զարգացում ենք ակնկալում: «Ընդհանուր առմամբ մենք շեշտը չենք դնում այս կամ այն գործիքի կամ բանկային ծառայության վրա, այլ ակնկալում ենք դրանց հավասար զարգացումը»,- նշել է նա:
Այդ ենթատեքստում բանկի կառավարման նախագահի տեղակալն ավելացրել է, որ անցյալ տարի ք.Երեւանում ներդրվեց կոմունալ ծառայությունների վճարման համակարգը, եւ այս տարի այդ գործընթացը շարունակվում է բանկի բոլոր մասնաճյուղերում: «Չնայած, որ շահույթի ստացման տեսակետից բանկի համար դա այնքան էլ շահութաբեր գործիք չէ, բայց առաջնորդվելով մեր ուղղորդիչներով, մենք գտնում ենք, որ հաճախորդը, մտնելով մեր բանկի ցանկացած մասնաճյուղ, պետք է լիարժեք սպասարկում ստանա»,- ասել է Մկրտչյանը:

27 Май 2009 - 10:36 AMT
«Банк Анелик» планирует в 2009 году повысить уровень автоматизации своей деятельности, сообщил в интервью PanARMENIAN.Net заместитель председателя правления «Банка Анелик» Арам Мкртчян. «В этом году мы планируем повысить уровень автоматизации деятельности нашего банка, а также достижения полноценного предоставления банковских услуг», – сказал он.
Вместе с тем Мкртчян отметил, что, исходя из первичной политики и ориентиров, для банка все его клиенты равны и важны, а все банковские операции необходимы и приемлемы. «В целом мы не ставим акцента на том или ином инструменте или банковском продукте, а ожидаем равновеликое их развитие», – отметил он.
В этом контексте заместитель председателя правления добавил, что в прошлом году в г. Ереване была внедрена система оплаты коммунальных услуг, а в этом году этот процесс продолжается во всех отделениях банка. «Несмотря на то, что с точки зрения получения прибыли, для банка это не такой уж прибыльный инструмент, но, руководствуясь нашими ориентирами, мы считаем, что клиент, заходя в любое отделение нашего банка, должен получить полноценное обслуживание», – сказал Мкртчян.