7 Ապրիլ 2025 - 11:32 AMT
Ներքին գործերի նախարարությունն այս տարվա մարտի 26-ին կնքել է 38 միլիոն դրամ արժողությամբ պայմանագիր «Հպարտ քաղաքացի» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության հետ։ Համաձայն պայմանագրի՝ կազմակերպությունը պարտավորվում է մատուցել համակարգչային տեխնիկայի վերանորոգման ու սպասարկման ծառայություններ, հայտնում է Factor.am-ը։
«Հպարտ քաղաքացին» ստեղծվել է 2018 թվականի մայիսի 10-ին՝ Նիկոլ Փաշինյանի վարչապետ ընտրվելուց 2 օր անց։ Հիմնադիրը Արամ Ալբերտի Ստեփանյանն է:
«Հպարտ քաղաքացի»-ն պետական գնումներին սկսել է ակտիվ մասնակցել 2019 թ-ի մայիսից։ Մինչ օրս այն պետական տարբեր մարմիններից ստացել է 470,770,700 դրամի պատվերներ։

7 Апрель 2025 - 11:47 AMT
26 марта этого года Министерство внутренних дел Армении заключило контракт на сумму 38 миллионов драмов с обществом с ограниченной ответственностью «Гордый гражданин». Согласно договору, организация обязуется предоставить услуги по ремонту и обслуживанию компьютерной техники, сообщает «Factor.am ».
ООО «Гордый гражданин» было зарегистрировано 10 мая 2018 года — через два дня после избрания Никола Пашиняна премьер-министром. Основателем компании является Арам Степанян.
С мая 2019 года компания активно участвует в государственных закупках. На сегодняшний день она получила государственные заказы на сумму 470 770 700 драмов от различных ведомств.