Հայաստանում մոտ 50 քաղաքացիական ակտիվիստ հայտնվել է թիրախավորված ֆիշինգային հարձակման թիրախում, որը, ըստ նախնական տվյալների, իրականացվել է ԵՄ դեսպան Վասիլիս Մարագոսի անվան օգտագործմամբ։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում զգուշացրել է տեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Արթուր Պապյանը։
«Զգուշացում. Մեր նախնական տեղեկություններով Հայաստանում ԵՄ դեսպան Վասիլիս Մարագոսի անունից հայաստանյան քաղհասարակության մոտ 50 ներկայացուցիչ թիրախավորված ֆիշինգային հարձակման է ենթարկվել Signal հավելվածում։
Եթե դուք սեղմել եք գրանցման հղումը և մուտք եք գործել Ձեր Microsoft օգտահաշվով, անպայման փոխեք ձեր գաղտնաբառը, համոզվեք, որ օգտահաշվում ակտիվ սեսսիաներ չկան։

Около 50 представителей армянского гражданского общества стали целями фишинговой атаки, в ходе которой, по предварительным данным, было использовано имя посла Европейского союза в Армении Василиса Марагоса. Об этом сообщил эксперт по информационной безопасности Артур Папян на своей странице в Facebook.
«Предупреждение: по нашей предварительной информации, около 50 представителей гражданского общества в Армении подверглись фишинговой атаке в мессенджере Signal от имени посла ЕС Василиса Марагоса», — написал Папян.
Он призвал пользователей, которые могли перейти по ссылке и войти в систему через свою учетную запись Microsoft, немедленно сменить пароль и проверить наличие активных сессий.