21 Ապրիլ 2025 - 14:38 AMT
ԿԲ խորհրդի 18.04.2025 թվականի թիվ 60 Ա որոշմամբ 21.04.2025 թվականից ուժը կորցրած է ճանաչվել «Արդշինինվեստբանկ» ՓԲԸ-ի (նախկին՝ «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ի) բանկային գործունեության թիվ 67 լիցենզիան՝ պայմանավորված «Արդշինբանկ» ՓԲԸ-ի և «Արդշինինվեստբանկ» ՓԲԸ-ի (նախկին՝ «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ի) միացմամբ:
Համապատասխանաբար՝ 21.04.2025 թվականից սկսված «Արդշինինվեստբանկ» ՓԲԸ-ի (նախկինում՝ «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ի) իրավահաջորդն է հանդիսանում «Արդշինբանկ» ՓԲԸ-ն, և «Արդշինինվեստբանկ» ՓԲԸ-ի (նախկինում՝ «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ի) հաճախորդները բնականոն եղանակով կշարունակվեն սպասարկվել «Արդշինբանկ» ՓԲԸ կողմից:

Центральный банк Армении сообщил, что «Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения» (HSBC Bank Armenia) официально присоединён к «Ардшинбанку».
В соответствии с решением Совета ЦБ № 60А от 18 апреля 2025 года, лицензия № 67 на банковскую деятельность, выданная ЗАО «Ардшининвестбанк» (бывший «Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения»), признана недействительной с 21 апреля 2025 года — в связи с объединением ЗАО «Ардшинбанк» и ЗАО «Ардшининвестбанк» (ранее — «Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения»).
С 21 апреля 2025 года ЗАО «Ардшинбанк» является правопреемником ЗАО «Ардшининвестбанк» (бывшего «Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения»), и клиенты последнего будут продолжать обслуживаться в «Ардшинбанке» в обычном порядке.