22 Ապրիլ 2025 - 07:41 AMT
Երևանի կոնյակի գործարանը մեկնարկել է խաղողի գնման պայմանագրերի ստորագրման գործընթացը և այս տարի կգնի մոտ 28,000 տոննա խաղող` յուրաքանչյուր 1 կգ դիմաց վճարելով 140 դրամ։
Շարունակելով խաղողագործների հետ աշխատելաոճի հետևողական և ընդգրկուն մոտեցումը՝ Երևանի կոնյակի գործարանն այս տարի ևս շարունակում է խաղողագործներին խորհրդատվության, ինչպես նաև միջազգային հավաստագրերով երաշխավորված բուժանյութերի արտոնյալ պայմաններով տրամադրումը։
Խաղողի գնման մեկնարկի ամսաթիվը կհայտարարվի լրացուցիչ՝ կախված եղանակային պայմաններից և խաղողի հասունության տեխնիկական պարամետրերից: Ավելին՝ խաղողի ընդունման ժամանակացույցը Երևանի կոնյակի գործարանի գյուղատնտեսները նախապես կտրամադրեն խաղողագործներին՝ ստեղծելով մատակարարման հնարավորինս հարմարավետ պայմաններ:
Մատակարարված խաղողի դիմաց վճարումները կիրականացվեն խաղողն ընդունելուց 3-4 աշխատանքային օրվա ընթացքում՝ գումարն ընկերության կողմից խաղողագործների համար հատուկ բացված բանկային հաշվին փոխանցման եղանակով:
«Երևանի կոնյակի գործարանի համար շատ կարևոր է խաղողագործների հետ թափանցիկ երկխոսությունը, ինչպես նաև ձևավորված աշխատելաոճն ու պատասխանատվությունը։ Ականջալուր լինելով տարիներ առաջ խաղողագործների կողմից հնչեցրած ցանկությանը՝ խաղողի գինը և քանակները հայտարարել նախապես, Երևանի կոնյակի գործարանը ձևավորել է երկուստեք հարմարավետ ձևաչափ՝ յուրաքանչյուր տարի գարնանը ներկայացնելով խաղողագործներին անհրաժեշտ տեղեկությունները, դրանք այս փուլում ամբողջացնելով պայմանագրերի կմքմամբ»,- ընդգծել է Երևանի կոնյակի գործարանի հասարակայնության հետ կապերի ղեկավար Զարուհի Սարիբեկյանը։

Ереванский коньячный завод начал процесс подписания договоров на закупку винограда и в этом году планирует закупить около 28 000 тонн винограда по цене 140 драмов РА за 1 килограмм.
Продолжая последовательный и всеобъемлющий подход в вопросе сотрудничества с виноградарями, Ереванский коньячный завод в этом году также продолжит предоставление виноградарям консультаций, а также сертифицированных международными стандартами удобрений на льготных условиях.
Дата начала закупки винограда будет объявлена дополнительно — в зависимости от погодных условий и технических параметров зрелости винограда. Более того, график приёма винограда агрономы Ереванского коньячного завода заранее предоставят виноградарям, создавая максимально удобные условия для организации работ.
Оплата за поставленный виноград будет производиться в течение 3–4 рабочих дней после приёма винограда, путём перечисления суммы на специальные банковские счета, открытые компанией для виноградарей.
«Для Ереванского коньячного завода крайне важны прозрачный диалог, ответственность и выверенный годами формат сотрудничества с виноградарями. Прислушавшись к высказанным ещё несколько лет назад пожеланиям виноградарей, заранее объявлять цену и объёмы закупаемого винограда, завод разработал удобный для обеих сторон формат: каждую весну предоставлять виноградарям необходимую информацию, закрепляя её заключением соответствующих договоров», — подчеркнула менеджер по коммуникациям Ереванского коньячного завода Заруи Сарибекян.