29 Մայիս 2009 - 14:29 AMT
Կենտրոնական բանկի նախագահի որոշման համաձայն գրանցվել է «Արցախբանկ» ՓԲԸ-ի «Նաիրի» մասնաճյուղը: Այդ մասին հաղորդում է Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:
«Արցախբանկ»-ը ունիվերսալ բանկ է: ԼՂՀ-ում այն իրականացնում է նաեւ ԼՂՀ պետական բյուջեի, ԼՂՀ կառավարության եւ այլ պետական մարմինների բանկային սպասարկում:
Բանկը հանդիսանում է «Արմենիան Քարդ» ՓԲԸ բաժնետեր եւ «ArCa» վճարային համակարգի լիիրավ անդամ, MasterCard International միջազգային վճարային համակարգի եւ SWIFT միջազգային փոխանցումների համակարգի անդամ:
2009թ. մարտի 31-ի դրությամբ Բանկի ընդհանուր կապիտալը կազմում է 5 750 774 հազ. ՀՀ դրամ, ակտիվները` 37 020 381 հազ. ՀՀ դրամ, պարտավորությունները` 31 269 607 հազ. ՀՀ դրամ:

29 Май 2009 - 14:29 AMT
По решению председателя Центрального банка Армении Артура Джавадяна был зарегистрировал новый филиал ЗАО «Арцахбанка» – “Наири”. Об этом сообщает пресс-служба Центробанка.
ЗАО «Арцахбанк» – универсальный банк, осуществляющий основные виды банковских операций, представленных на рынке финансовых услуг. В НКР он также обслуживает государственный бюджет, предоставляет банковские услуги Правительству Республики и прочим государственным органам.
Банк является акционером ЗАО “Армениан Кард” и аффилированным членом национальной платежной системы ArCa, международной платежной системы MasterCard International, а также международной системы денежных переводов SWIFT. Важнейшим каналом распрoстранения услуг и продуктов Банка является созданная разветвленная филиальная сеть.
По состоянию на 31 марта 2009 года: общий капитал Банка составляет 5 750 774 тыс. драмов, активы – 37 020 381 тыс. драмов, обязательства – 31 269 607 тыс. драмов.