28 Ապրիլ 2025 - 09:42 AMT
Բիբլոս Բանկ Արմենիան միացել էր Career City Fest 2K25 լավագույն գործատուների փառատոնին յուրահատուկ կոնցեպտով՝ լուսանկարչական տաղավարով։
Ապրիլի 25-ին և 26-ին միջոցառման մասնակիցներին սպասում էր հատուկ իրենց համար ստեղծված ֆոտոանկյուն ու պրոֆեսիոնալ լուսանկարիչ՝ և՛ աշխատանքային, և՛ ժամանցային կադրերի համար։
Մասնակիցները մոտենում էին, սկզբում նկարվում ժամանցային գոտում, հետո՝ LinkedIn-ի և CV-ների համար, իսկ րոպեներ անց՝ էլեկտրոնային նամակով ստանում իրենց նկարները՝ բարձր որակով ու պատրաստ հրապարակման։
«Աշխատանքի դիմելիս առաջին տպավորությունը երբեմն կարող է ձևավորել կարիերայի ամբողջ ուղին։ Բիբլոս Բանկ Արմենիան կանգնած է տաղանդավոր երիտասարդների կողքին՝ զինելով նրանց ամենակարևոր գործիքներով ու ռեսուրսներով՝ ինքնավստահություն ներշնչող կարիերային խորհրդատվությունից մինչև պրոֆեսիոնալ դիմանկարներ՝ կատարյալ CV-ի համար։ Career City Fest 2K25-ին մեր ներկայության նպատակը մեկն էր՝ ոգեշնչել, վստահեցնել և ուժ տալ երիտասարդներին իրենց ամբողջ ներուժով հանդես գալու կարիերայի յուրաքանչյուր փուլում»,- ասել է Բանկի Մարդկային ռեսուրսների կառավարման բաժնի ղեկավար Անի Կարապետյանը:
Ֆոտոանկյունից բացի մասնակիցներին դիմավորում էին Բանկի ՄՌ կառավարման բաժնի աշխատակիցները՝ խորհուրդներով, հարցազրույցի պատրաստվելու լավագույն գիտելիքներով և Բիբլոս Բանկ Արմենիայում աշխատանքի հնարավորություններով։ Նրանք նաև ներկայացնում էին առավելությունները, որոնք թիմակիցները ստանում են Բանկում աշխատելով՝ ներառյալ կատարելագործման ու աճի բազմաթիվ հնարավորություններ, բենեֆիթների մեծ փաթեթ, անհատական բյուջե՝ յուրաքանչյուր աշխատակցի շարունակական կրթության համար, թիմբիլդինգ ու ժամանց, առողջ աշխատանքային միջավայր, հուսալիություն։
Բիբլոս Բանկ Արմենիան՝ թե՛ որպես գործատու, թե՛ որպես ֆինանսական գործունեություն ծավալող ընկերություն, մեծապես կարևորում է շարունակական կրթության դերը։ Յուրաքանչյուր աշխատակցի համար Բանկում մշակվում է թրեյնինգների պլան, որով կազմակերպվում և ֆինանսավորվում են նրանց կրթական կարիքները, մասնակցությունը ամենատարբեր ծրագրերի և նախաձեռնությունների։ Կրթությունը նաև Բանկի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության կարևորագույն ուղղությունն է։

Byblos Bank Armenia took part in the Career City Fest 2K25 festival of the best employers with a unique twist—an interactive photo booth experience.
On April 25 and 26, participants enjoyed two themed photo corners and the expertise of a professional photographer, capturing both career-ready headshots and fun moments.
Attendees first stopped by the entertainment corner for fun snapshots, followed by professional photos for LinkedIn and CVs—receiving their edited, publication-ready images via email just minutes later.
“When applying for a job, the first impression can often influence an entire career. Byblos Bank Armenia supports talented young individuals by providing essential tools and resources, from confidence-boosting career advice to professional portraits for a perfect CV. Our presence at Career City Fest 2K25 aimed is to inspire, reassure, and empower young people to unlock their full potential at every stage of their careers,” said Ani Karapetyan, Head of the Human Resources Management Department at Byblos Bank Armenia.
At the photo corner, participants were warmly welcomed by the Bank’s HR team, who shared expert advice on CV writing and introduced job opportunities at Byblos Bank Armenia. The team also highlighted the many benefits of joining the Bank, including professional development opportunities, a generous benefits package, individual budgets for continuous education, team-building activities, a supportive work environment, and long-term stability.
Byblos Bank Armenia, both as an employer and as a financial services company, strongly highlights the importance of continuous education. Each employee of the Bank gets their training plan to help organize and finance their educational needs, participation in various programs and workshops. Education also stands as a pivotal focus area within the Bank's corporate social responsibility strategy.